MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » EMANETLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI
EMANETLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI
EMANETLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

Yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği faaliyetlerle milletimizin iyilik temsilcisi olan Türkiye Diyanet Vakfı Diyanet İşleri Başkanlığı’yla birlikte bu Kurban Bayramı’nda da ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra bayram sevincini mazlum ve mağdur coğrafyalara taşımaktadır. Yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştıran kurban ibadeti sayesinde, adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize hayırsever halkımızın yardım eli uzatılmaktadır.

Türkiye Diyanet Vakfı olarak Kurban ibadetini dini hükümler doğrultusunda yerine getirmek ve keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak maksadıyla 1993 yılından beri Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile “dini esaslara uygun, güven ve emanete riayet” şiarıyla Vekaletle Kurban Kesim Programı düzenlemektedir.

Bu çerçevede Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi tarafından TDV Siverek Şubesine gönderilen  vekalet yoluyla bağışlanan kurbanlar dini esaslara, sağlık şartlarına uygun ve emanet ve ibadet bilinciyle  kesildi. Kesilen kurbanlar TDV Vakfı Şube Başkanı Mahmut YILDIZBAŞ öncülüğünde din görevlilerden oluşan Vakıf gönüllü görevlileri tarafından, daha önce tespit edilmiş olunan ihtiyaç sahibi ailelere evlerinde teslim edilmek üzere dağıtımı yapıldı.

 

Galeri
📆 04 Ağustos 2020 Salı 17:48   ·   💬 0 yorum   👀 1.184 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 OCAK 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 19 OCAK 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR