MENÜ ☰
19 Eylül Gaziler Günü Kutlanıyor
19 Eylül Gaziler Günü Kutlanıyor

 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanının verildiği günün anısına kutlanan 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen törene katıldı.

 

Şehitlik mahallesindeki Şehitlik Anıtına Şanlıurfa Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şanlıurfa Şubesi’nin çelenklerinin sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Öğrencilerin, günün anlam ve önemini belirten makaleleri okuması ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Hasan Aslan’ın yaptığı konuşmanın ardından tören sona erdi.

Tören sonrası gazileri tebrik eden ve tek tek sohbet eden Vali Erin, gaziliğin şehitlikten sonraki en üst mertebe olduğunu ve bu dünyada maddi karşılığı bulunmayan bir fedakarlık olduğunu ifade ederek, hayata veda eden gazilere rahmet, yaşayanlara da sağlıklı ve uzun ömürler diledi.

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle aynı gün ikindi namazından önce vefat eden gaziler için Dergah Camii’nde mevlit ve hatim okutulacak.

 

Galeri
📆 19 Eylül 2019 Perşembe 16:55   ·   💬 0 yorum   👀 390 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 19 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR