MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ BİR FIRSATTIR
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ BİR FIRSATTIR
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ BİR FIRSATTIR

Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli sorunlarını gündeme getirmek için fırsat olduğunu söyledi.

Engellilerin hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan eşit bir şekilde hayatlarını sürdürebilmelerinin temel insani bir hak olduğunu belirten Başkan Feridun Şenateş, “Toplumun her alanında engellilerimizin maruz kaldığı eşitsizliklerin ortadan kaldırıldığı, istihdam yoluyla özgürleşmelerinin sağlandığı, erişilebilir fiziki çevre düzenlemeleri, sosyal destekler ile yaşam koşulları ve bakım hizmetlerinin iyileştiği güzel yarınları umut ediyoruz.” dedi.

Kovid-19 salgınının tüm insanlığı etkisi altına aldığını dile getiren Feridun Şenateş, şu ifadeleri kullandı: “Tüm insanlığın maruz kaldığı Kovid-19 salgın hastalığı ile mücadele ettiğimiz günlerde kısıtlı yaşam süreci ve alınan tedbirler dolayısıyla engelli olmayan insanların da erişilebilirlik problemleri yaşaması empati yapabilme fırsatı vermiştir. Bu yaşadığımız süreçte temel ihtiyaçlarımıza, insani haklarımıza tam ve eşit ölçüde erişimimiz ne kadar kısıtlanmışsa, engelli bireylerin tüm hayatlarını bu şekilde geçirdikleri göz ardı edilmemelidir. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte hayatı daha bilinçli, ortak yaşam alanlarının eşit bir şekilde kullanılabildiği güzel günler 3 Aralık Dünya Engelliler günü engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek, kamuoyu oluşturmak farkındalığı sağlamak için bir fırsattır.”

 

 

 

📆 04 Aralık 2020 Cuma 16:42   ·   💬 0 yorum   👀 2.564 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ


SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek gazetesi Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREK HABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler gazete siverek Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazeteleri Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKHABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFAHABER ŞANLIURFA HABER Urfa Haber FATİH ERBAKAN BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek gazete ŞANLIURFA GAZETESİ siverek hedef gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Şuçgad’tan BAŞKAN YILDIZ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREKGAZETELERİ