3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ENGELLİLER İÇİN BİR FIRSATTIR – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ENGELLİLER İÇİN BİR FIRSATTIR
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ENGELLİLER İÇİN BİR FIRSATTIR
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ENGELLİLER İÇİN BİR FIRSATTIR

Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın hakları, topluma kazandırılması ve yaşadığı sorunlara toplumsal farkındalık oluşturulması amacıyla “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu vesileyle tüm engelli bireylerin, engelli ailelerinin bu günle ilgili yapılan çalışmalara katılarak her yıl 3 Aralıkta düzenlenen etkinliklere katılım gösterip günü çeşitli etkinliklerle kutluyorlar.

Siverek ilçesinde de 3 Aralık dünya engelliler gününde Siverek belediyesinin yanı sıra Siverek Sosyal Hizmetler şube müdürlüde çeşitli etkinliklere düzenleyecek.

3Aralık Dünya engelliler gününde bir mesaj yayımlayan Siverek Engelliler Derneği başkanı Feridun Şenateş 3. Aralık Dünya Engelliler gününün engeliler için bir fırsata dönüştürülmesi gerektiğin dikkat çekerek mesajında şu ifadelere yer verdi: “ 3 Aralık Dünya Engelliler gününün kutlama günü olmadığını çünkü engelli ailelerimizin kutlayacağı hayat şartları, hayat koşulları olmadığını söyledi 3 Aralık Dünya Engelliler günü engelliliğe farkındalık oluşturma sorunlarını gündemde tutmak için bir fırsattır. Siverek’te son yıllarda engeli ve engellisi olan ailelerimiz için çok yol katletti, bu çabalar yeterli değil. Daha çok çaba göstermeliyiz”

Şenateş Siverek’te 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle bu sene etkinliklerimiz bir güne öne çekildiğine dikkat çekerek ilçede yapılacak etkinlikler hakkında şu bilgileri paylaştı:” kaymakamlığımız ve Sosyal Hizmet Merkezimiz tarafından 2. Aralık Cuma günü saat:15:00 de Mehmetçik ilkokulu konferans salonunda Renklerimiz ile güçlüyüz programı düzenlenecek. Belediye başkanımız Ayşe Çakmak Hanım da Siverek’te yaşayan tüm engelli ve engellisi olan ailelerimiz için 2 Aralık cuma günü Paşa konağında Siverek belediyesi SIRA gecesi ekibi ile bir eğlence düzenliyor. Kaymakamımıza sosyal hizmet merkezi müdürlüğüne ve belediye başkanımıza Engelliliğe duyarlılığı için Siverek’te yaşayan tüm engelli ve engellisi olan ailelerimiz adına teşekkür ederim engelsiz Siverek için el ele verelim. En büyük engel Sevgisizliktir

Galeri
📆 01 Aralık 2022 Perşembe 14:11   ·   💬 0 yorum   👀 381 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 28 Ocak 2023 Cumartesi (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 27 Ocak 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR