MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » 5 Temmuz Şehidi Aloğlu’nun Adı Kamerun’da Yaşatılacak
5 Temmuz Şehidi Aloğlu’nun Adı Kamerun’da Yaşatılacak
5 Temmuz Şehidi Aloğlu’nun  Adı Kamerun’da Yaşatılacak

15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara Ulus’ta hainlerin bombalarıyla şehit düşen Siverekli Suat Aloğlu adına Kamerun’da su kuyusu açıldı.Uluslararası yardım kuruluşu Yedibaşak Derneği Siverek Suat Aloğlu ilk ve ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından finansmanı karşılanarak Afrika ülkesi Kamerun’a bağlı Kütre ilçesi Kerye köyünde su kuyusu açılarak halkın kullanımına sunuldu.

 

Şehit ’in kendi adını taşıyan okulun öğretmen ve öğrencileri tarafından masrafları karşılanarak Dernek tarafından açılan su kuyusu Kerye köyüne umut oldu.

Su kuyusunun faaliyete geçmesi özellikle çocuklar başta olmak üzere bölge halkını sevindirdi. İlk defa suyla karşılaşan çocuklar sevinçlerini suyla oynayarak gösterdi.

Çalışmalar kapsamında dernek tarafından 30 aileye süt keçisi de dağıtıldı.

Yedibaşak Derneği Siverek Temsilcisi Abdulğafur Elçi, ‘dernek faaliyetlerinin Afrika ülkelerinde mazlum insanların kalkınmasına ve gelişmesine katkı sunduğunu belirterek şunları kaydetti. “Türkiye’deki hayırseverlerimizin, gençlerimizin, okullarımızın talepleri özellikle Afrika Ülkelerine su götürmek bizde dernek olarak her türlü faaliyetlerimizi hayırlarımızı Afrika ülkelerine ulaştırmak için gayretli bir çalışma ve titiz bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz

Siverek Suat Aloğlu ilk ve ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri bizden böyle bir talepte bulundu masrafları da okulumuz tarafından karşılanarak organize bir şekilde derneğimiz tarafından 5 Temmuz Şehidimiz Suat Aloğlu adına Kamerun’a bağlı Kütre ilçesi Kerye köyünde su kuyucu açarak suya kavuşturduk.

Şehidimizin yıllar boyunca isminin Afrika ülkesi Kamerun’da yaşatılması sevincini bizlere yaşatan okul yönetimi ve öğrencilerine dernek olarak teşekkür ediyoruz” ’dedi.

 

Suat Aloğlu ilk ve ortaokulu Okul Müdürü Kadir İlhan 15 Temmuz Şehidimizin Afrika ülkelerinde yaşatılması için fedakârlık yapan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek şunları kaydetti.

Okul idaremizle aldığımız kararla 15 Temmuz’da şehit düşen Siverekli Hemşerimizin adına kalıcı bir eser bırakmak için öğretmen ve öğrencilerimizle su kuyusu açma kararı aldık.

Uluslararası dernekle irtibata geçerek finansmanını okuldaki öğrenci ve öğretmenlerin desteğiyle sağladıktan sonra 15 Temmuz Şehidimiz adına su kuyusu açıldı

su kuyusunun açılmasında emek veren herkese teşekkür ediyorum hem şehidimizin adının yaşatılması hem de yıllardır suya hasret çocukların sevincini görmek bizleri duygulandırdı’’dedi.

📆 05 Eylül 2019 Perşembe 13:18   ·   💬 0 yorum   👀 612 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREKGAZETELERİ FATİH ERBAKAN BAŞKAN YILDIZ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREKHABER Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek gazeteleri BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti SİVEREK HABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor ŞANLIURFAHABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor siverek Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler gazete siverek ŞANLIURFA GAZETESİ siverek hedef gazetesi siverek gazete Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Urfa Haber ŞANLIURFA HABER Şuçgad’tan Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti siverek gazetesi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış