MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet » 7’ncisi Düzenlenecek Ufka Yolculuk Sınavının Konusu Açıklandı
7’ncisi Düzenlenecek Ufka Yolculuk Sınavının Konusu Açıklandı
7’ncisi Düzenlenecek Ufka Yolculuk Sınavının Konusu Açıklandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde de her yıl düzenlenen ‘Ufka Yolculuk’ kültür yarışmasının bu seneki konusu ‘güzel ahlak’ olarak belirlendi.Kaybedeni olmayan yarışma” temasıyla bu yıl 7’ncisi düzenlenen, dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’nin tüm illerinden katılımcıların yarıştığı ‘Ufka Yolculuk Kültür Yarışması’ iki aşamadan oluşacağı bildirildi

Yarışma Türkçe dilinde Ufka Yolculuk için özel olarak hazırlanan İlkokul Kategorisi için “Güzel Ahlak Yolculuğu”, Ortaokul Kategorisi için “Erdemler Kampı”, Lise Kategorisi için ise “İhyâu Ulûmi’d-Dîn’den Kesitlerle Güzel Ahlâk” adlı eserlerden yapılacağı belirtildi.

Ayrıca, yarışmanın bu yıl önceki yıllardan farklı olarak iki aşamada yapılacağı, birinci aşamanın online sınav, ikinci aşamanın ise yazılı sınav olacağı ifade edildi. Online sınavda belirlenen puan barajını geçebilen yarışmacıların yazılı sınava katılmaya hak kazanacakları bildirildi.

Öte yandan sınavın amacıyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Gençlerin yarışma için belirlenen ve hazırlanan kitaptaki bilgilerle manevi gelişimine katkı sunmak, ahlakın en güzeline sahip Peygamber Efendimiz’in ahlakı ile ahlaklanmasına vesile olmak, her yıl toplumun ihtiyaç duyduğu güncel konuları ele alarak İslam’ı en güzel şekilde tanıma, anlama ve hükümlerini uygulama konusunda insanlara yardımcı olmak, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamaktır.”

Dereceye giren yarışmacılara çeşitli ödüllerin verildiğinin belirtildiği açıklamada, “Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere Merkezi, Şanlıurfa ve Siverek çapında çeşitli ödüller dağıtılacaktır.

Yarışma tüm kategoriler için iki aşamalı olacaktır. Birinci aşama 16 Şubat 2019 Pazar günü Online Sınav uygulaması. İkinci aşama 17 Mart 2019 da Yazılı sınav şeklinde olacaktır.” Denildi.

Umutlu Yaşam Derneği’nin de (UMUT-DER) sponsor olarak destek verdiğinin vurgulandığı açıklamada şunlar kaydedildi

Gençlerimizin milli ve manevi alandaki gelişmelerini önemsiyor ve bu yönde yapılan tüm çalışmaları desteklediğimizi bildiriyoruz.

Bu amaçla Ufka Yolculuk kültür yarışmalarının Siverek organizasyonu ve sponsorluğunu UMUT-DER olarak üstlenmiş bulunuyoruz.

Yarışma sonunda Merkezi ve il ödüllerine ek olarak Siverek ilçesinde her üç kategoride dereceye girecek öğrencilere dernek olarak çeşitli ödüller dağıtacağımızı bildiririz.

Kitapların öğrencilere ulaşmak, yarışmaya katılımlarını sağlamak amacıyla Siverek Merkezde yer alan tüm okullar derneğimiz tarafından ziyaret edilip yapışma konusunda bilgilendirme yapıldı. Tüm gençlerimize yarışma için itinayla hazırlanan kitapları almaları, yarışmaya katılmaları yönünde çağrıda bulunuyoruz.Haber Mehmet Fatih SERGİ

📆 22 Aralık 2018 Cumartesi 12:56   ·   💬 0 yorum   👀 867 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 9 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazete siverek Şuçgad’tan Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu SİVEREK HABER FATİH ERBAKAN SİVEREKHABER Urfa Haber BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek gazeteleri Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREKGAZETELERİ siverek gazetesi siverek hedef gazetesi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor SİVEREK SON DAKİKA AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazete Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFAHABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek belediyesi GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI ŞANLIURFA HABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu BAŞKAN YILDIZ ŞANLIURFA GAZETESİ