MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » 80 TORUNLU KORE GAZİSİ’NE ANLAMLI ZİYARET
80 TORUNLU KORE GAZİSİ’NE ANLAMLI ZİYARET
80 TORUNLU KORE GAZİSİ’NE ANLAMLI ZİYARET

Siverek’in Börüncek (Kılgan) kırsal mahallesinde yaşayan Kore Gazisi 100 yaşındaki Cuma Kök’e Kore Büyükelçiliğinden ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından gelen hediyeler takdim edildi

Kore Büyükelçiliği ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde yaşayan 100 yaşındaki Kore Gazisi Cuma Kök’e çeşitli hediyeler gönderildi.

100 yaşındaki Kök, 80 torunuyla Siverek’te yaşamını sürdürürken, gençlik yıllarında Kore’de savaşarak ülkesine gurur yaşatan bir gazi. Kore Büyükelçiliği ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kore Gazisi Kök’e çeşitli hediyeler göndererek yanında oldu.

Hediyeleri Şanlıurfa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Hüseyin İlhan, Şanlıurfa Muharip Gaziler Dernek Başkanı Hasan Aslan, Siverek Sosyal Hizmet Müdürlüğü Müdürü Mehmet Ülgen, Şanlıurfa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Personeli Dilek Korkmaz takdim etti.

100 yaşındaki Kore Gazisi, hediyeler için bakanlık ve elçilik heyetine teşekkür ederek “her zaman ülkemin huzuru ve güvenliği için buradayım” dedi.

 

Galeri
📆 11 Ocak 2021 Pazartesi 15:53   ·   💬 0 yorum   👀 1.374 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 OCAK 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR