MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » 9 ÇOCUKLU AİLEYE SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ SAHİP ÇIKTI
9 ÇOCUKLU AİLEYE SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ SAHİP ÇIKTI
9 ÇOCUKLU AİLEYE SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ SAHİP ÇIKTI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan ve yardıma muhtaç olduğu belirlenen aileye sosyal ve ekonomik destek çalışması başlatıldı.

İlçeye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Sislice kırsal mahallesinde yaşayan ve psikolojik sorunları olan baba R.U., Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı sosyologlarla görüşmesinin ardından Psikiyatri bölümünde tedavi olmayı kabul ettiği öğrenildi.

Ailenin gıda ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kaldığı öğrenilirken Siverek Belediyesi Beyaz Masa ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri aileye gıda yardımında da bulundu.

Alo 183 ihbar hattına gelen ihbarı değerlendirdiklerini belirten Siverek Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yaptıkları açıklamada, “Ekiplerimiz tarafından yapılan inceleme sonucunda 11 kişinin tek gözlü odada yaşadığı tespit edildi. Ailenin temel ihtiyaçları ekiplerimiz ve Siverek Belediyesiyle koordineli bir şekilde karşılandı. Ayrıca baba R.U.’nun 15 yıldır psikolojik rahatsızlığı olduğu ve tedavi olmayı reddettiği bilgisine ulaşan Sosyal Çalışmacı Ramazan Çetinkaya ve Sosyolog Ramazan Kızılkan’ın uğraşları sonucunda R.U., Psikiyatri bölümünde tedavi olmayı kabul etti. Vatandaşın düzenli aralıklarla tedavi görmesi ekiplerimiz tarafından sağlanacaktır.” denildi.

Galeri
📆 22 Aralık 2020 Salı 09:49   ·   💬 0 yorum   👀 2.383 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 22 OCAK 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR