MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » AB UYUM KOMİSYON BAŞKANI AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİMİZ MEHMET KASIM GÜLPINAR’DAN FRANSIZ MEVKİDAŞLARINA MEKTUP
AB UYUM KOMİSYON BAŞKANI AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİMİZ MEHMET KASIM GÜLPINAR’DAN FRANSIZ MEVKİDAŞLARINA MEKTUP
AB UYUM KOMİSYON BAŞKANI AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİMİZ MEHMET KASIM GÜLPINAR’DAN FRANSIZ MEVKİDAŞLARINA MEKTUP

AB Uyum Komisyonu Başkanı TBMM Fransız Dostluk Gurubu Başkanı Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Fransa’da yaşanan terör saldırıları, İslam karşıtlığı ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un açıklamalarına ilişkin Fransız mevkidaşlarına mektup yolladı.

AB Uyum Komisyonu Başkanı M.Kssım Gülpınar, Fransa Ulusal Meclisi Avrupa İşleri Komisyonu Başkanı Sabine Thillaye, Fransa Ulusal Meclisi Fransa- Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Stephane Teste ve Fransa Senatosu Avrupa İşleri Komisyonu Başkanı Jean-François Rapin’e gönderdiği mektuplarda, son günlerde Fransa’da gerçekleşen vahşi terör saldırılarını lanetledi.

Terörle mücadelenin zorlu bir süreç olduğuna, sabır, sağduyu, basiret istediğine dikkati çeken Kasım Gülpınar, mektubunda şu ifadelere yer verdi;
“Uzun yıllardır terörle mücadele eden bir ülkenin milletvekili olarak, aynı zamanda TBMM Türkiye-Fransa Dostluk Grubu Başkanı ve Legion d’Honneur sahibi Müslüman bir milletvekili olarak, son zamanlarda Fransa’da gelişen, bizleri çok yakından ilgilendiren ve endişeye sevk edip tasvip etmediğimiz bazı gelişmelere binaen bu mektubu yazma gereği duyuyorum. Aslında her ne kadar siyasetin ve siyasetçinin birincil önceliği olmaması gereken bu alana girme ihtiyacı, laikliği benimsemiş bir cumhuriyetin başındaki yöneticinin yani Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un dünya barışına ve özellikle de Türkiye-Fransa dostluğuna zarar verme pahasına son dönemde yaptığı açıklamalar neticesinde hasıl olmuştur. Öncelikle şunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var, İslam bir tanedir. Bu noktada Fransa Başbakanı Jean Castex’in değerlendirmesine büyük oranda katıldığımı da özellikle belirtmek isterim. Castex, bu teröristleri, ‘nefretle egemenliğini dayatmak için İslam dininin metinlerini (en önemli metin Kuran’dır), dogmalarını (ki İslamda dogma yoktur. Kuran tamamen akla hitap eder, düşünmemizi ve araştırmamızı emreder) ve emirlerini değiştirerek çirkinleştiren bir siyasi ideolojinin mensupları’ olarak nitelendirmektedir. İşte biz de bunu iddia ediyoruz. Kuran’ın bir tek emrini değiştiren, değiştirmeye çalışan İslam dinine mensup olamaz, Müslüman olamaz. Herhangi bir Müslüman böyle bir eylemi ne teşvik eder ne de tasdik eder. Onun için ‘İslamcı terörist’ kavramı Sayın Castex’in de bu nitelendirmesiyle anlamını kaybetmektedir.”

“Bunlar İslam’ın gerçek düşmanıdırlar”

TBMM Fransa Dostluk Gurubu Başkanı Gülpınar, bu teröristlerin farklı kültürlerden oluşturulan bir din meydana getirerek taraftar kazanmak için İslam dinini yanlış tanıtmak amacıyla terör eylemlerini gerçekleştirdiğini söyledi.

Bunların, İslam’ın gerçek düşmanı olduğunu belirten Kasïm Gülpınar, “Öncelikle ‘İslamcı terörist’ kavramının kullanılmaktan vazgeçilmesi herkesin menfaatinedir. Bu eylemleri gerçekleştiren tek kelimeyle teröristtir. Müslüman, inandığı değerlerin ve hayat tarzının kaynağını Kuran’dan ve Peygamberi Hz. Muhammed’den alır. Onun için Müslüman, başta da belirttiğim gibi bu cinayetlerin hepsini kınar ve tasvip etmez” dedi.

 

Galeri
📆 16 Kasım 2020 Pazartesi 12:11   ·   💬 0 yorum   👀 1.236 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 ŞUBAT 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 ŞUBAT 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Siverekli İşçileri Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı: 11 Yaralı Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı gazete siverek ŞANLIURFA HABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor BAŞKAN YILDIZ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu SİVEREKGAZETELERİ Şuçgad’tan Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Ak Parti Siverek Kadın Kollarından Kaymakam Ongu'ya Ziyaret Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKHABER siverek gazete siverek gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Fatih Erbakan: Milli Uzay Çalışmalarını Destekliyoruz Ancak SİVEREK HABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek gazeteleri ŞANLIURFAHABER Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu ŞANLIURFA GAZETESİ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu