MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Acılı Aile Mahkeme Sürecinin Tamamlanmasını İstiyor
Acılı Aile Mahkeme Sürecinin Tamamlanmasını İstiyor
Acılı Aile Mahkeme Sürecinin Tamamlanmasını İstiyor

İstanbul’da bir kadının darp dilmesini engellemeye çalışırken bıçaklanarak hayatını kaybeden Yedikulesporlu futbolcu Yunus Emre İzol’un ailesi, mahkeme sürecinin tamamlanmasını talep ediyor.

Yaklaşık 2 yıl önce Fatih ilçesinde bir büfenin önünde alkollü olduğu belirtilen A.A’nın Moldova uyruklu E.D’yi darp etmesini engellemek amacıyla araya giren Yunus Emre İzol, aldığı bıçak darbesiyle hayatını kaybetmişti.
İzol’un hayatı kaybettiği olayın ardından memleketi Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine yerleşen aile, uzayan mahkeme süreci nedeniyle zor günler yaşıyor.
Devam eden dava nedeniyle mahkeme günlerinde İstanbul’a gitmek zorunda kalan İzol ailesi, davanın tamamlanarak genç futbolcunun ölümüne neden olanlara hak ettiği cezanın verilmesini istiyor.
Evladını trajik bir şekilde kaybeden acılı baba Hacı İzol,
Uzayan mahkeme süreci nedeniyle zor günler yaşadıklarını dile getirdi.

Yunus Emre İzol’un iş dönüşü karşılaştığı kavgayı ayırmak isterken hayatını kaybettiğini belirten İzol, “Adamın biri kadına şiddet uyguluyorken Yunus Emre ve birkaç arkadaşı da araya giriyor. ‘Karşındaki bir bayandır, yapma, ayıptır’ diyerek araya girip ayırmaya çalışıyorlar. Tam o sırada bıçağı çıkarıyor ve rastgele sallamaya başlıyor. 2 arkadaşı yaralanıyor ve ölümden dönüyor ancak oğlum kalbinden yaralanıyor. Daha hastaneye yetişmeden yolda hayatını kaybediyor. Bunun son mahkeme yani karar mahkemesi olmasını bekliyoruz, beklentimiz odur. Her mahkeme için İstanbul’a gidip gelmek zor oluyor. 2 yıldır sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. Talebimiz ise iyi bir sonuç yani sebep olanların iyi bir ceza almasıdır. Tek temennimiz budur. En ağır cezayı almasını istiyoruz.” diye konuştu.
Adaletin tecelli etmesini beklediklerini söyleyen İzol’un kız kardeşi Asiye İzol, abisinin bir kadına şiddeti engellemeye çalıştığı sırada trajik bir şekilde öldüğünü dile getirdi.
– Olay
29 Ocak 2018 tarihinde İstanbul Fatih’te taksiyle Yedikule İmrahor İlyas Bey Caddesi’ndeki bir büfe önüne gelen 2 kadın ile A.A. arasında tartışma çıktı.
Alkollü olduğu belirtilen A.A, telefonunu çaldığı iddiasıyla kadınlardan Moldova uyruklu E.D’yi darp etmeye başladı.
Bunu gören, aralarında Yedikulesporlu Yunus Emre İzol’un da olduğu çevre sakinleri, araya girerek, kadını buradan uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada, A.A, bıçakla İzol ile Abdülhamit Akın ve Uğur Taşkın’ı yaraladı.
Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılırken, Yunus Emre İzol, yolda hayatını kaybetti.Haber Mehmet fatih S ERGİ

Galeri
📆 16 Ocak 2020 Perşembe 16:41   ·   💬 0 yorum   👀 567 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR