MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » güncel, Manşet » AK PARTİ SİLEREK İLÇE BAŞKANI İLHAN ÇELİK İSTİFA ETTİ
AK PARTİ SİLEREK İLÇE BAŞKANI İLHAN ÇELİK İSTİFA ETTİ
AK PARTİ SİLEREK İLÇE BAŞKANI İLHAN ÇELİK İSTİFA ETTİ

ÇELİK İSTİFASINI İLÇE BAŞKANLIĞINDA DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA AÇIKLADI  Yaklaşık sekiz  yıldan beridir,AK Parti Siverek  ilçe başkanlığı görevini sürdüren İlhan Çelik ilçe Başkanlığında  düzenlediği  basın toplantısında  istifa  ettiğini  belirtti.

Çelik  istifa   gerekçesini, açıklamazken  basın metninde  şu ifadelere   yer verdi” Saygıdeğer   Basın Mensupları, değerli  Ana Kademem ,Değerli Kadın Kollarımız,Gençlik Kollarımız,Mahalle Başkanlarımız ve birlikte çalıştığımız tüm dava arkadaşlarım.Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Bugün burada sizlere , 17.04.2011 tarihinde devralmış olduğum  Adalet Ve Kalkınma Partisi Siverek İlçe  Başkanlığı Görevimden AK Parti Genel Merkezi,Milletvekilimiz Sayın Kasım GÜLPINAR ve İl Başkanımız Sayın Bahattin  YILDIZ’ın rızası ve  onayıyla İstifa ettiğimi açıklamak üzere  toplandığımızı beyan etmek isterim.

Ayrıca  kısa bir açıklama yapmayı da  borç biliyorum.Şu kadarını söyleyeyim ki;görev yaptığımız zaman zarfında  Milletvekilimiz Sayın  Kasım GÜLPINAR ile  birlikte yaptığımız çalışmaları,hizmetlerimizi  başka bir platformda siz hemşehrilerimizin takdirlerine  ayrıca arz edeceğim.

Değerli  dava arkadaşlarım ve   Saygıdeğer  hemşehrilerim ,İlçe Başkanlığı görevim süresince sizlerin hizmetkarı olma amacı dışında hiçbir gayemin olmadığını ,partimin bana  çizmiş olduğu yolda sizlerle birlikte yürümeyi  şiar edindiğimi özellikle belirtmek isterim.

Saygıdeğer Hemşehrilerim , Mevlana ‘nın  “ Her yerde olmak istersen ,gönüllere  gir ,zira sevenler sevdiklerini gönüllerinde taşırlar” sözünü , özümsemiş biri olarak  biricik gayem gönüllere girebilmek adına  elimden geleni yapabilmekti.Eğer  azıcıkta olsa bunu yapabilmişsem bugün buradan  bahtiyar olarak ayrılacağımı   ifade etmek isterim.

Değerli dava arkadaşlarım ve  kıymetli hemşehrilerim;İlçe Başkanlığı görevini üstlendiğimde  sorumluluğumun bilincinde ve görevimin ağırlığının  idrakindeydim. Ama bu zorluğu sizlerin  Partimize  gösterdiği teveccüh ve destekleri  sayesinde   hafifletebildiğimizi özellikle vurgulamak isterim.Allah hepinizden Razı Olsun.

İnsanlar; doğduğu, yaşadığı ve birlikte nefes aldığı   kişilerle bir anlam ifade eder.Ve insan  bir yola çıkarken “ yolda bulduklarını yola çıktıklarına tercih edecek kadar nankör olmamalıdır “ düşüncesini Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız  Recep Tayyip  ERDOĞAN ‘ın tavsiyeleri üzerine asla unutmadığımı ve hayatımın her alanında  tatbik etmeye çalıştığımı bilmenizi isterim.

Yapılan tüm genel ve yerel seçim süreçlerinde desteklerinizle   yanımızda oldunuz.Karşılaştığımız sıkıntılarda,  FETÖ İhanet şebekesinin teşebbüs ettiği kanlı   darbe girişiminde çağrılarımıza yanıt verip  yalnız bırakmadınız.Minnettarım .

Fakat birkaç şeyi de özellikle siz değerli hemşehrilerimle paylaşmak isterim;Bizler,birer emanetçiyiz.

Bize verilen kuzuyu çalma düşüncesinde olmadık, Sultan olmak gayemiz de olmadı ,zira biz hizmetkarınız olmayı görev bildik. Hal böyle iken ,enaniyet  sarmalında ; ben yaptım, ben ettim , bensiz olmaz gibi üst perdelerden  dem vuranlardan  da olmadık  ve şunu   aklımızdan  hiç çıkarmadık; Halk ,yöneticilere verilmiş bir emanettir

biz emanete ihanet edenlerden olmadık. Rabbim bizi bundan korusun.Bu nedenledir ki; göreve başladığımız günden beri, her türlü   cefakarlığı sergilemiş  Kadın Kollarımızın emeği önünde saygıyla eğiliyorum,Gençlik kollarımız ve tüm teşkilatımızın  emeklerine karşılık şükranlarımı sunuyorum.Bu süreç birlikte göğüslediğimiz bir süreçti, hep birlikte  mücadele verildi ve  hep birlikte hedeflere ve başarılara yüründü.Ama mutlak zaferin Allah’ cc ye ait  olduğunu da  ısrarla belirtmek isterim.

Saygıdeğer hemşehrilerim,görev yaptığım dönemde , gönüllerinize dokunmak için elimden geleni yaptığımı  bilmenizi isterim,yapabilmişsem ne mutlu bana. İnsan olmaya dair   hatalarımız, ihmallerimiz muhakkak ki  olmuştur fakat  bir  eksikliğimiz, yetişemediğimiz  ve istemeyerek üzdüklerimiz olmuşsa da kendilerinden  kusurumuzu bağışlayıp  haklarını helal etmelerini diliyorum.

Bu minvalde bugüne kadar  bana bu görevi layık gören Başta Sayın Cumhurbaşkanım ve Genel Başkanım Recep Tayyip ERDOĞAN’a , Genel  Merkez Teşkilat Başkanlarımıza,her konuda yardımlarını esirgemeyen ve sürekli yanımızda duran ,Şehrimizin her türlü sorununda zaman sınırlaması olmaksızın ulaşabildiğimiz

AB Uyum Komisyon Başkanı  Milletvekilimiz Sayın Kasım GÜLPINAR’a,İl Başkanlarımızdan Sayın Yusuf EĞİLMEZ’e,Sayın Zeynel Abidin BEYAZGÜL’e,Sayın Bahattin YILDIZ’a ve tüm dava arkadaşlarıma saygılarımı sunarım.Bundan sonraki yaşantımda da   Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve Milletvekilimiz Sayın Kasım GÜLPINAR’ın  yanında olacağımıda ayrıca ve özellikle  beyan etmek isterim.Vefa nın ,ahde vefanın  ne olduğunu  bilen birisi olarak   huzurlarınızdan ayrılıyorum.

Şimdiye kadar yaptığımız tüm hizmet ve çalışmalar nedeniyle sizlere Hakkımı helal ediyorum, Sizde  helal edin. Allah’a ısmarladık” açıklamasında   bulundu

📆 16 Kasım 2018 Cuma 12:11   ·   💬 0 yorum   👀 463 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR