MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » güncel, Manşet » AK PARTİ SİVEREK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MEHMET ÜLGEN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
AK PARTİ SİVEREK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MEHMET ÜLGEN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
AK PARTİ SİVEREK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MEHMET ÜLGEN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Siverek belediye Başka aday adayı Mehmet Ülgen, tarihi paşa konağın da gazetecilerle bir araya geldi.

İlçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle sabah kahvaltısında bir araya gelen, Ülgen bunu8n bir tanışma toplantısı olduğunu, Siverek ile ilgili projelerini daha sonra basınla paylaşacağını belirterek şunları kaydetti” Ben aslen Siverekliyim,  Viranşehir’de görev cami imamıyım, Siyasi manada partili belediye başkanıma rakip değilim, farklı projelerle Siverek için çalışacağım, en büyük projem Siverek’te adil ve adaletli bir belediye Başkanı olabilmektir. Partim Bana görev verirse coğrafik ve nüfus olarak birçok ilden büyük olan ilçemde sanayi ve sosyal yaşam projelerini hayata geçireceğim. Bu kent için insan öncelikli projelerim mevcuttu bunu önümüzde ki günlerde basınla yapacağım bir toplantıda anlatacağım, bu gün sadece tanışmak için bir aradayız”  dedi.

Belediye Başkan aday adayı Ülgen toplantının sonunda öz geçmişiyle ilgili gazetecilere yazılı bir belge verdi. Yazılı belgede Ülgen kendisini şöyle tanıtıyor” 05.06.1968 Şanlıurfa/Siverek doğumluyum, İlkokulu Siverek ilçesi Ülkülü köyünde okudum. Daha sonra ailemin köyden Siverek ilçesine göç etmesi ile orta öğretim eğitimimi Siverek İmam-hatip lisesinde tamamladım.*1989 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında İmam hatip görevine başladım. Üniversite eğitimimi Anadolu üniversitesi ilahiyat fakültesi ön lisans bölümünü 2007 yılında tamamladım. İkinci üniversite eğitimimi Anadolu üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası ilişkileri bölümünü lisans (4 yıllık) 2018’de tamamladım.

İŞ DENEYİMİ;

*1989 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında İmam hatip görevine başladım. 12 yıl Siverek ilçesinde İmam-hatiplik görevimi ifa ettim. 2001 yılında tayın nedeniyle Viranşehir ilçesinde görevime devam ettim.2010-2014 yılları arasında Viranşehir ilçesinde birçok okulda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği yaptım. Halen diyanet İşleri Başkanlığında İmam-hatip görevini ifa etmekteyim.

DİĞER BİLGİLER; Diyanet işleri başkanlığı bünyesindeki sendikalarda ilçe temsilciliğini yaptım. Viranşehir’de Sivil Toplum Platformu (VİSTOP) üyeliğinde bulundum. Sivil toplum (sendikal faaliyetler) olarak toplum yararına birçok etkinlikte bulundum. 2009 yılında Şanlıurfa valiliği Koordinasyonunda “Başlık Parası Töre Cinayetleri Kız Çocuklarının Erken Yaşta Evlendirilmesine Son” projesi koordinatörlüğünü yürüttüm. Bu proje kapsamında 100 köy gezip Viranşehir ilçesinde 100 köyde proje muhtevası ile ilgili seminerler verdim. Aynı proje kapsamında 200 çiftin resmi nikâhının kıyılmasına koordinatörlük yaptım. Bu projenin hayata geçirilmesinin mimarlığını yaptım. 2010 yılında aynı projeyle ayni etkinlikler yaptım.2011 yılında Şanlıurfa Valiliği Koordinasyonunda 3. Projem olan ” Kızını Okut Geleceğini Aydınlat” projesi koordinatörlüğünü yaptım. Bu vesileyle birçok kızımızı üniversite kapılarını açtım. 2013 yılında aynı proje koordinatörlüğünü yapmaya devam ettim. Yapmış olduğum SODES projeleriyle Şanlıurfa İl Müftülüğünce takdirnameyle ödüllendirildim. Şanlıurfa “GAP GÜNDEMİ” adlı yerel gazetede sürekli köşe yazarlığı yaptım. Yerel TV’ de Dini içerikli program sunuculuğu ve yerel FM radyoda program yapımı sunuculuğu yaptım. Yapmış olduğum projelerin tanıtımı ve amaçlarını ulusal basın Kanal Urfa TRT 6 TV’lerde canlı yayına konuk olarak katılıp toplumu bu konuda bilgilendirdim. Ak partinin açmış olduğu Siyaset Akademisi’ne katılarak bu kurstan başarılı olup Siyaset Akademisi sertifikasını aldım.  Evli, 6 çocuk babasıyım” açıklamasında bulundu.

 

 

📆 05 Kasım 2018 Pazartesi 09:41   ·   💬 0 yorum   👀 704 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EYLÜL 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 25-09-2020 CUMA  www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR