MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ANKARA ECZACILIK FAKÜLTESİ MEZUNLARINDAN BÜYÜK VEFA ÖRNEĞİ
ANKARA ECZACILIK FAKÜLTESİ MEZUNLARINDAN BÜYÜK VEFA ÖRNEĞİ
ANKARA ECZACILIK FAKÜLTESİ  MEZUNLARINDAN BÜYÜK VEFA ÖRNEĞİ

1977 MEZUNLARI SİVEREK İLÇESİNE GELEREK VEFAT EDEN ARKADAŞLARININ MEZARINI ZİYARET ETTİ

 

Uzun yıllar Siverek’te eczacılık yapan,  halkın yoksulluktan kurtulması için Avrupa Kırsal Kalkınma projelerini Siverek’te hayata geçiren.

İlçenin kırsal mahallerinde yoksul köylülere önderlik yapıp yaklaşık on bin organik nar ağacı yetiştiren Hümanist insan Eczacı Medet Abbasoğlu’nun fakülteden arkadaşları olan Ankara Eczacılık Fakültesi 1977 Mezunlarından Büyük Vefa Örneği göstererek geçtiğimiz yıl vefat eden arkadaşlarının mezarını ziyaret edip dualarla okul arkadaşlarını andılar.

Mezarı başında saygı duruşu ve konuşma yapan Medet Abbasoğlu’nun dostları yaptıklarıaçıklamalarda onun ilerici, demokrat, ülkesini ve insanını seven, daha öğrencilik yıllarında yoksul üniversite öğrencilerini destekleyen hümanist kişiliğinden sözederek ruhunaFatihalar okudular.

Eczacı  Abbasoğlu’nun arkadaşları  daha sonra  Siverek Belediyesince , Ofis Mahallesinde  yaptırılan  Eczacı Medet Abbasoğlu  parkını  ziyaret edip   parkı gezdiler.

Misafirlerine ev sahipliği   yapan   Abbasoğlu’nun eşi Bahire  Abbasoğlu, eşinin yıllar sonra  üniversiteli arkadaşları tarafından  hatırlanması kendisine duygusal anlar ve gurur yaşattığını   belirterek  şunları kaydetti

Vefa çok önemli bir duygu. İnsanı  insan yapan duyguların  en önemlisi.  Sevgili eşim, tüm yaşamı  boyunca   kendisini  bölge   halkının  refah düzeyini  yükseltme çalışmasına   verdi.

O iyi bir insandı, iyi bir baba iyi bir eşti. Dostlarının onu unutmaması bana gurur verdi, kendilerine  ziyaretlerinden  dolayı teşekkür ediyorum.

 

Galeri
📆 26 Eylül 2019 Perşembe 15:49   ·   💬 0 yorum   👀 533 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 19 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR