MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ANKARALI ÇOCUKLAR SİVEREKLİ ÇOCUKLARLA OYUNCAKLARINI PAYLAŞTI
ANKARALI ÇOCUKLAR SİVEREKLİ ÇOCUKLARLA OYUNCAKLARINI PAYLAŞTI
ANKARALI ÇOCUKLAR SİVEREKLİ ÇOCUKLARLA OYUNCAKLARINI PAYLAŞTI

Merkezi Ankara’da bulunan Kandil Eğitim Yârdim Derneği Siverek’te öğrencileri sevindirmeye devam ediyor. Ankara’da geri donuşum ve hayırseverlerin yardımları ile Türkiye’nin birçok iline yardım yapan Dernek başkanı Yüksel Şimay ile dernek üyeleri” Bu günde çocuğum oyuncağını paylaşımısın” projesi Türkiye’nin birçok il ve ilçesine gönderdikleri çocuklar için oyuncakları bu kez Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan 1200 öğrenciye sahip Mehmetçik ilkokuluna gönderdiler.

 

Mehmetçik İlkokulu Müdürü Ferit Akçalı, derneğin daha öncede yaptığı kampanyalarla Ankara’da ki öğrenciler ile Siverekli öğrenciler arasında sevgi köprüsü kurduğunu öncelikle Dernek Başkanı Yüksel Şimya ile tüm üyelere teşekkür ettiklerini, belirterek şunları kaydetti” aslında mesele bir oyuncağını armağan etmekten çok binlerce kilometre ötede bulunan çocukların kardeşlerini düşünerek oyuncaklarının paylaşımıdır. Aslından paylaşılan sevgidir, kardeşliktir. Ankara’dan gelen oyuncakların yansıra okul olarak kampanyaya destek sunmak için bizim öğrencilerde birer oyuncaklarını armağan ederek okulumuzda toplanan oyuncakları bizde kırsal mahalle ilkokulu öğrencilerle paylaşarak çocuklarımız arasında sevgiyi kardeşliği pekiştireceğiz” dedi.

 

📆 10 Mart 2020 Salı 18:53   ·   💬 0 yorum   👀 202 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 EKİM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 EKİM 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR