MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » güncel, Manşet » Aşırı Yağış Diyarbakır’da Elektrik Direklerini Devirdi
Aşırı Yağış Diyarbakır’da Elektrik Direklerini Devirdi
Aşırı Yağış Diyarbakır’da  Elektrik Direklerini Devirdi

Diyarbakır’da dünden bu yana devam eden ve sabaha karşı şiddetini artıran yağmur yağışı, yol yapım çalışmalarının sürdüğü tarafta toprağı sürükleyince, yol kenarında bulunan 3 elektrik direği devrildi. Hatlarda meydana gelen hasar yüzünden merkez Kayapınar ilçesindeki 4 mahallelerde elektrik kesintileri yaşandıysa da Dicle Elektrik ekipleri kısa sürede gerekli onarımları yaptı ve nu mahallelere yeniden elektrik verildi.

Yağışlı hava dünden bu yana Diyarbakır merkezinde de etkili oluyor. Dünden bu yana artırarak devam eden yağışlar, özellikle sabah saatlerinde etkisini artırdı.

Aşırı yağış nedeniyle Diclekent ile Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasındaki yol üzerinde bulunan elektrik direklerinin altındaki toprak, yağmur suyu nedeniyle boşaldı. Devam eden yol yapım çalışmaları nedeniyle yaşanan boşalma nedeniyle 3 elektrik direği devrildi.

Taşıdıkları çift hat orta gerilim hattında hasara neden olan direklerin devrilmesi üzerine buradan beslenen Diclekent, Mezopotamya, Medya ve Huzurevleri mahallelerinde sabah saatlerinden itibaren elektrik kesintisi yaşandı.

Trafoları Su Bastı

Bu arada Kayapınar ilçesindeki birçok noktada yağmur suları trafo binalarını bastı. Trafo binalarına giren yağmur suyu, enerji kesildikten sonra itfaiyenin de yardımı ile boşaltıldı. Trafolardaki su tahliye işleminin ardından buralara yeniden enerji verildi.

Dicle Elektrik Ekipleri Onardı

Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı müdahaleler sonucunda kesinti yaşanan mahallelere alternatif hatlardan

elektrik verilmeye başlanırken, yıkılan direkler ile hasar gören iletim hatlarının onarılması için çalışma başlatıldı.

Takviye ekiplerin de bölgeye yönlendirilmesi sonucunda onarım çalışması öğleden önce tamamlanarak, bahse konu mahallelere yeniden düzenli elektrik verilmeye başlandı.

📆 03 Aralık 2018 Pazartesi 11:28   ·   💬 0 yorum   👀 326 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 19 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR