MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Ayaklarını kaybeden anne elleri için yardım istiyor
Ayaklarını kaybeden anne elleri için yardım istiyor
Ayaklarını kaybeden anne elleri için yardım istiyor

2 yıl önce yüksek gerilim hattına kapılması sonucu iki ayağını kaybeden 6 çocuk annesi Aysel Demirtaş, ellerinin de kesilmemesi için yetkililerden acil yardım bekliyor.

 

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde, 2 yıl önce evin damında halı yıkadığı sırada kopan yüksek gerilim hattına kapılarak ağır yaralanan 33 yaşındaki 6 çocuk annesi Aysel Demirtaş, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen ayaklarını kaybetti. 2 yıl boyunca ayakları olmadan en büyüğü 13 yaşında olan çocuklarına bakmaya çalışan anne Demirtaş, zor şartlar altında yaşıyor.

 

Durumları da çok iyi olmayan Demirtaş ailesinin evinde de eksiklikler bulunurken, Aysel Demirtaş’ın tek isteği ellerinden olmadan çocuklarına bakabilmek.

 

Anne Aysel Demirtaş, iki ayağımdan vazgeçtim ama ellerimden vazgeçmek istemiyorum diyerek yetkili ve hayırseverlerden uzanacak yardım elini bekliyor.

 

Eşi ve 6 çocuk ile birlikte yaşayan Aysel Demirtaş eşinin de bel fıtığı olduğundan dolayı çalışmadığı ifade ederek tek geçim kaynaklarının bir engelli maaş olduğunu söyledi.

 

Aysel Demirtaş, “Ben Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan benim durumuma bir çare bulsunlar benim için yardım etmiyorlarsa çocuklarım için yardım etsinler, artık ne yapacağımı bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

 

“ELEKTRİK ÇARPTI İKİ AYAĞIMI KAYBETTİM”

Elektrik çarpması sonucu iki ayağını kaybeden 33 Yaşındaki 6 çocuk annesi Aysel Demirtaş: “6 çocuğum var. 2 yıl önce ben evin damındayken yüksek gerilim hattına kapıldım daha sonra hastaneye kaldırıldım. Hastanede yapılan tedavilerde 2 ayağımı kaybettim 2 elimde tutmuyor. 6 çocuğum var en büyüğü 13 yaşında, yetkili ve hayırseverlerden yardım bekliyorum” dedi.

 

“BANA YARDIM ETMİYORLARSA ÇOCUĞUMA YARDIM ETSİNLER”

Bana yardım etmiyorlarsa çocuğuma yardım etsinler diyen Aysel Anne: “Benim iki elim tutmuyor tedavi görmem gerekiyor tedavi de Ankara’da yapılıyor maddi durumum olmadığından dolayı tedavi alamıyorum. Bu durumdan dolayı çocuklarıma yemek yapamıyorum, çamaşırları yıkayamıyorum çocuklarım kendi kendilerine yapıyorlar. Eşim çalışmıyor oda bel fıtığı var sadece bir engelli maaşı alıyorum başkada bir gelirimiz yok yaşadığımız ev bile bizim değil. Ben Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan benim durumuma bir çare bulsunlar benim için yardım etmiyorlarsa çocuklarım için yardım etsinler, artık ne yapacağımı bilmiyorum. Ayaklarımdan dolayı iki yıldır evden dışarı çıkamıyorum” ifadelerini kullandı.

 

“AYAKLARIMDAN VAZGEÇTİM ELLERİMDE KESİLMESİN”

Ben ayaklarımdan vazgeçtim ellerimde kesilmesin diyen 6 çocuk annesi Aysel Demirtaş: “ellerimin de kalması için tedavi olmam gerekiyor. Çocuklarım aç sevil kalmaması için yardım bekliyorum. Ayaklarımın ikisi kesildi ne yürüyebiliyorum nede kalkabiliyorum hiçbir ihtiyacımı kendim karşılayamıyorum” diye konuştu.

“ELERİMİN DAMARLARI KOPTU”

 

Anne Aysel Demirtaş: “Elerimin damarları koptu elektrik çarptığında şimdi de elimi doğru düzgün kullanamıyorum kullanabilmem içinde tedavi olmam gerekiyor” dedi.

Galeri
📆 19 Haziran 2020 Cuma 16:56   ·   💬 0 yorum   👀 295 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR