MENÜ ☰
BAKLAVAYLA DOLANDIRILDIĞINI İDDİA ETTİ
BAKLAVAYLA DOLANDIRILDIĞINI İDDİA ETTİ

Siverek’te  bir esnaf, akşam saatlerinde iş yerine gelen bir kişinin kendisini baklava vererek dolandırdığını öne sürdü. Olay, Şair İbrahim Rafet Caddesindeki telefon aksesuarları satılan iş yerinde yaşandı. Akşam saatlerinde Sezai Salman’ın iş yerine gelen kimliği belirsiz bir kişi, elindeki bir tepsi baklavayı dükkan sahibinin siparişi olduğunu söyleyerek bıraktı.

 

Daha sonra baklava ücretinin 170 lira olduğunu söyleyen şahıs, Salman’dan parayı aldıktan sonra hızla iş yerinden uzaklaştı. O anlar ise iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

İş ortağının uyarısıyla şahsın peşinden dışarı çıkan Salman, parayı alan kişinin kayıplara karıştığını fark etti.

Gazetemiz Haber muhabirine açıklamada bulunan esnaf Sezai Salman, elinde baklava tepsisiyle gelen kişiyi tanımadıklarını öne sürdü.

Şahsın elindeki tepsiyi kendisine uzattığını belirten Salman, “Bunu müsait bir yere bırakır mısınız deyince kimin olduğu sordum. İş yeri sahibinin olduğunu söyleyince iş yeri sahibi benim dedim.

Daha sonra da bana mülk sahibinin olduğunu söyleyince şüphelenmedim ve aldım. Bana misafirlerinin olduğunu ve tatlı sipariş ettiğini de söyledi. Haliyle elinden aldım ve arka tarafa bıraktım.

Ardından benden ücretini istedi ki sahibinin tatlıyı aldığında kendilerine parayı vereceklerini söyledi. Bizde nasıl olsa tanıdık problem olmaz diye istediği 170 lirayı ödedim.

Tam kapıdan çıkarken arkadaşım, ‘mülk sahibi zaten pastane sahibi, neden tatlıyı başkasından sipariş etsin ki’ deyince peşinden çıktım ancak bulamadım.” dedi.

Daha sonra mülk sahibi aradığını söyleyen Salman, “Tabi tepsiyi alırken tatlıyı nereden getirdin diye sordum kendisine. Bana şubeleri olan ünlü bir markanın ismini söyledi. Çıktıktan sonra mülk sahibi aradım ve kendisine tatlınız burada gelip alacak mısınız diye sorunca öyle bir siparişlerinin olmadığını söyledi.

Ben daha sonra ismi verilen firmayı aradım ancak onlarda bugün böyle bir sipariş almadıklarını ve söylenen adrese satış yapmadıklarını belirttiler.

Sordurunca da 40 liralık tatlıyı bize 170 liraya verdiğini öğrendim. Kısaca bizi dolandırıp gitmiş.” diye konuştu.

Ödediği paranın önemsiz olduğunu belirten Sezai Salman, vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Tatlının içeriğini bilmediği için tüketmediklerini dile getiren Salman, birilerine vermeye de çekindiklerini belirtti.

İş yerinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde ise elinde tepsi ile içeri giren bir kişinin tepsiyi iş yerindekilere teslim ettikten sonra parayı aldığı görülüyor. Görüntülerde ayrıca parayı cebine koyan kişinin hızlı adımlarla iş yerinden uzaklaştığı görülüyor.

 

 

 

Galeri
📆 04 Mart 2020 Çarşamba 17:31   ·   💬 0 yorum   👀 338 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 EKİM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 EKİM 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR