MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK, SİVİL-DER YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK, SİVİL-DER YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK, SİVİL-DER YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Siverek İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (SİVİL-DER) yönetimiyle bir araya gelerek yapılacak ve ilçeye kazandırılan projelerle ilgili istişarelerde bulundu.

Tarihi Cudi Paşa Konağında düzenlenen istişare toplantısına Sivil-Der Başkanı Ayhan Ekinci ile dernek yönetimi katıldı.

Başkan Ayşe Çakmak, SİVİL-DER dernek yönetimine ilçede yapımına başlanacak ve ilçeye kazandırılan projelerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Başkan Ayşe Çakmak, ilçeye kazandırılan ve yapımına başlanacak Ofis Park, Siverek Kalesi restorasyonu ve kamulaştırılan evler, kadınlara yüzme havuzu projesi, Takoran Vadisi projesi, semt sahaları, stadyumun modernize edilerek sosyal donatıların düzenlenmesi, Takoran vadisinde yapılacak Ziplan Projesi, Fırat Nehri’nden getirilen İçme Suyu Projesi, Siverek Hilvan karayolunun yapılması, üniversite öğrencilerinin yurt sorunuyla ilgili çeşitli projeler hakkında bilgilendirme yaparak istişarelerde bulundu.

Belediye Başkanı Ayşe Çakmak istişare toplantısının ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bugün Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Dernek Başkanı Ayhan Ekinci ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek ilçemize yapılacak projeler ile ilçeye kazandırılan projeler hakkında istişarelerde bulunduk, derneğimizin projelerle ilgili fikirlerini ve Siverek’in sorunları konuştuk. Nüfus ve coğrafi yapısıyla ilçemiz Şanlıurfa’nın en büyük ilçesi, bu anlamda ilçede yapacağımız ve yapılmasını planladığımız projelerimizi Sivil Toplum Kuruluşlarıyla derneklerimizle istişare ederek değerlendirmeyi amaçlıyoruz, inşallah 2022 yılı Siverek’imizin için proje yılı olacaktır.  Bu anlamda projelerimize katkı sunan Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar olmak üzere bizlere destek veren Sivil Toplum kuruluşlarımıza ve derneklerimize teşekkür ediyorum.”

Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Dernek Başkanı Ayhan Ekinci ise projelerin Siverek için önemli olduğuna dikkat çekerek, “Siverek’imiz büyük bir ilçe konumunda sorunlarımız tabi ki mevcut bu sorunlarımızı el birliğiyle Sivil Toplum kuruluşlarımız ve derneklerimizin yapacağı güç birliğiyle inşallah çözüme kavuşturulacak, Belediye Başkanımızın açıkladığı projelerle ilgili istişarelerde bulunarak bilgi alışverişinde bulunduk. Sorunlarımızın çözümü için her kesimin elini taşın altına bırakması gerekiyor, bu anlamda memleketimiz için çaba sarf eden Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar ve Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’a Sivil-Der adına teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Başlatılan istişare toplantılarının sürdürüleceği belirtildi.

 

Galeri
📆 28 Aralık 2021 Salı 13:39   ·   💬 0 yorum   👀 129 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 21 OCAK 2022 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 20 Ocak 2022 Perşembe (www.siverekgazetleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazete Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFAHABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı gazete siverek FATİH ERBAKAN Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFA GAZETESİ SİVEREKGAZETELERİ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi SİVEREK SON DAKİKA Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek hedef gazetesi Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. ŞANLIURFA HABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı SİVEREK HABER Şuçgad’tan siverek gazeteleri Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek gazetesi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu BAŞKAN YILDIZ Urfa Haber siverek belediyesi Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ SİVEREKHABER