MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » BAŞKAN BEYAZGÜL, KUŞÇULAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN BEYAZGÜL, KUŞÇULAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN BEYAZGÜL, KUŞÇULAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Tarihi Hanlar Bölgesindeki gezisi sırasında Kuşçu Pazarını ziyaret ederek esnaf ve kuş meraklıları ile bir araya geldi. Temaslarında eski Urfa geleneklerinden birini yaşatan Başkan Beyazgül, kuş azadı gerçekleştirerek “Urfa’mız birçok güzelliği içerisinde barındıran bir şehrimiz. Kuşçuluk kültürümüz de bu güzelliklerden biridir” dedi.

 

Şanlıurfa’da toplumun her kesiminden vatandaşla görüşerek görüş ve talepleri dinleyen Başkan Beyazgül, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ile birlikte Tarihi Hanlar Bölgesindeki temasları çerçevesinde Kuşçu Pazarına giderek burada esnafla bir araya geldi.

Esnafın pazar ve mevcut yerin iyileştirilmesi önerilerini dinleyen, Tarihi Hanlar Bölgesinde yapılması planlanan uygulama ile ilgili bilgiler veren Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa, her açıdan dünyada eşi benzeri çok az bulunan bir şehir.

Bugün de Kuşçu pazarına gelerek hem bu güzelliğimizi yerinde görmek hem de esnafımızın talep ve önerilerini dinlemek istedik.

Sorunlara hep birlikte ortak paydada buluşarak çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bugün de esnafımıza hayırlı işler temennisinde bulunarak bu bölgede neler yapabiliriz bunu görüştük.

Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın tüm taleplerini dikkatle dinliyor ve o doğrultuda çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Esnafımız aynı zamanda bir kuş festivali yapmak istediklerini bizlere ilettiler. Bunun için de çalışmalarımız olacak” dedi.

Ziyarette Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş da Başkan Beyazgül ile birlikte ortak hareket ettiklerini ve Eyyübiye halkına hizmetin en iyisini sunmaya çalıştıklarını söyledi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, BİR GELENEĞİ DAHA HATIRLATTI

Başkan Beyazgül ziyaretinde Urfa geleneklerinden birini daha hatırlatarak kuş azadı gerçekleştirdi.

Doğada yaşayabilen türlerden olan Posta Kuşu satın alarak Başkan Mehmet Kuş ile birlikte azadı gerçekleştiren Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa’mız kendine has gelenekleri ile harika bir şehir. Biz de kuş azadı gerçekleştirerek bu güzel geleneklerimizden birini daha yaşattık.

tüm Şanlıurfalılar böylesine bir şehirde yaşadıkları için benim gibi çok şanslılar” diye konuştu.

📆 08 Şubat 2020 Cumartesi 14:30   ·   💬 0 yorum   👀 474 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek gazete SİVEREKGAZETELERİ siverek hedef gazetesi AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi siverek gazetesi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Urfa Haber ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREKHABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. SİVEREK HABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı FATİH ERBAKAN Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şuçgad’tan Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ gazete siverek ŞANLIURFAHABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu BAŞKAN YILDIZ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek gazeteleri Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı ŞANLIURFA GAZETESİ ŞANLIURFA HABER