MENÜ ☰
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN KİTAP FUARINA ZİYARET
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN KİTAP FUARINA ZİYARET

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Şanlıurfa 4. Ulusal Kitap Fuarı’nı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, öğrencilere kitap dağıttı.

Başkan Beyazgül, Şanlıurfalıları kitap fuarına davet etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bu yıl dördüncüsü düzenlenen kitap fuarını ziyaret etti. Yüzden fazla yazar ve 120 yayınevi katılım sağladığı kitap fuarını gezen Başkan Beyazgül ve Başkan Baydilli, ‘’Eski Urfa Fotoğraf’’ sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Sergiyi gezen Başkan Beyazgül, Yayın evi stantlarını gezerek şair ve yazarlarla bir araya geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kitap fuarını gezmeye gelen öğrencilere yayın evlerinin düzenlediği çekilişle kitaplar dağıttı.

BAŞKAN BEYAZGÜL:” HERKESİ KİTAP FUARINA DAVET EDİYORUM”

Şanlıurfalıları kitap fuarına davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Eylül Fuarcılığın tertip ettiği, Büyükşehir belediyemiz tarafından desteklenen fuar merkezindeyiz. Bu bir kitap fuarı, kitap fuarımız bir şenlik içerisinde. Keşke dememek için, ben bunu daha önce bilseydim dememek için kitap fuarını ziyaret etmemiz lazım. Bazen hayatımızda bir satır okuyoruz, bir konu ve diyoruz ki keşke bunu 10 yıl önce bilseydim.  10 yıl önce bu söz, bu deyim, bu kültür hayatıma girmiş olsaydı şimdi benim hayatım başkaydı deriz. İnsan hayata bir defa geliyor. Bu hayatımızı yanlış yaşamamak zorundayız. Bu nedenle de çok okumak zorundayız. Bu nedenle Şanlıurfalıları kitap fuarına davet ediyorum.

BAŞKAN BEYAZGÜL:” KİTAP FUARINA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Biz bir kısım yayın evlerine destek verdik, çocuklarımıza kitaplar dağıttık, bu kitaplardan ücret almadık. Çocuklarımız şen şakrak bir hale dönüştü. Ben inanıyorum ki onlar onu alıp kendi evlerinde okuyacaklar. Biz kitap fuarımıza destek vermeye devam edeceğiz. Diğer belediye başkanlarımıza da çağrıda bulunuyorum. Gelin burada çocuklarımıza kitaplarımızı hediye edelim. Belki bunların içerisinde liderler çıkacak. Büyük adamlar çıkacak, bürokratlar çıkacak, okudukları kitaplarla Urfa’nın geleceği çizilecek.

BAŞKAN BEYAZGÜL:” YENİ BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORSAK OKUMAK ZORUNDAYIZ”

Kitap okuduğumuzda her bir kitaptan insanın kendisinde bir hassa kalır, öz kalır o hayatın yönünü çizer. Yoksa iki günü bir olan bizden değildir. Bu gün yeni bir gün ve yeni bir şey söylemek istiyorsak her gün okumak zorundayız. Nasıl her gün yiyiyoruz içiyoruz, vücudumuzun ihtiyacını nasıl alıyorsak, ruhumuzun, fikrimizin aklımızın da ihtiyacı olan kitapları da her gün okumamız gerekir.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise kitap fuarının kurulmasında öncülük eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür etti.

Şanlıurfa Kitap Fuarı 14 Ekim’e kadar açık olacak.

Galeri
📆 10 Kasım 2021 Çarşamba 15:05   ·   💬 0 yorum   👀 143 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 9 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFAHABER Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREKGAZETELERİ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! FATİH ERBAKAN Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı ŞANLIURFA HABER siverek belediyesi siverek gazete Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfa Haber BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı gazete siverek SİVEREK SON DAKİKA SİVEREK HABER BAŞKAN YILDIZ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREKHABER siverek gazetesi siverek Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek gazeteleri Şuçgad’tan Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ ŞANLIURFA GAZETESİ GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti