BAŞKAN ÇAKMAK, DEPREMDEN ETKİLENEN KIRSAL MAHALLERİ ZİYARET ETTİ – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » BAŞKAN ÇAKMAK, DEPREMDEN ETKİLENEN KIRSAL MAHALLERİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN ÇAKMAK, DEPREMDEN ETKİLENEN KIRSAL MAHALLERİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN  ÇAKMAK, DEPREMDEN ETKİLENEN KIRSAL MAHALLERİ ZİYARET ETTİ

 

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremde zarar gören kırsal mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü.

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle kent merkezinin yanı sıra kırsalda da hasar tespit çalışmaları devam ederken Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, kırsaldaki depremzedeleri ziyaret etti.

Asrın felaketi olan depremlerde evleri zarar gören kırsal Taşagil, Alancık ve Hacıabdal mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Çakmak, vatandaşların taleplerini dinledi.

Depremde zarar görev ve yıkılan evlerde incelemelerde bulunan Çakmak, zorlu sürecin güç birliğiyle atlatılacağına inandığını söyledi.

 

Depremin çok büyük bir alanı etkilediğini belirten Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, “11 ili ve yaklaşık 13 milyon insanı etkileyen çok ciddi bir deprem felaketiyle karşı karşıya kaldık. Çok büyük bir hasar meydana geldi ki son açıklamaya göre 41 bin insanımızı kaybettik. Tüm Türkiye gibi bizlerde yasta ve üzgünüz. Bunun yanında bizlerde ilk olarak kendi ilçemizdeki kontrolleri sağladıktan sonra komşu illerimizin yardımına koştuk.

Siverek olarak yardım seferberliği başlatarak elimizdeki tüm imkanlarımızı seferber ettik. Şu anda ilçe merkezimizde hem kırsalımızda hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Bizde ekiplerimizle birlikte kırsalda incelemelerde bulunuyoruz.” dedi.

– Hasar tespit çalışmaları aralıksız sürüyor

 

 

Hasar tespit çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğüne dikkat çeken Çakmak, şunları söyledi:

“Özellikle Adıyaman’a yakın olan kırsal mahallelerimizde maalesef hasar var.

Bunu da deprem bölgelerine yakın olmalarına bağlıyoruz. Özellikle hasar gören mahallelerimizde ivedi olarak hasar tespit çalışmaları yaparak bölgede yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerin önüne geçeceğiz. Başta Taşagil olmak üzere Alancık ve Hacıabdal mahallelerinde incelemelerde bulunduk. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim bir daha yaşatmasın.”

Çakmak, zorlu sürecin birlik ve beraberlik içinde tek yürek olarak üstesinden geleceklerini dile getirdi.

 

Galeri
📆 21 Şubat 2023 Salı 12:23   ·   💬 0 yorum   👀 242 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 23 Mart 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 22 Mart 2023 Salı (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR