BAŞKAN ÇAKMAK, KALEBOĞAZI ESNAFINI ZİYARET ETTİ – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER, Son Dakika » BAŞKAN ÇAKMAK, KALEBOĞAZI ESNAFINI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN ÇAKMAK, KALEBOĞAZI ESNAFINI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN ÇAKMAK, KALEBOĞAZI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

 

Şanlıurfa’nın Siverek İlçe  Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, mesainin son gününde Kaleboğazı esnafını ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi

.

 

Son mesai gününü ziyaretlere ayıran Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, kamulaştırma çalışmalarının sürdüğü Kale Mahallesi esnaflarını gezdi.

Kaleboğazı esnafını ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Çakmak, esnafın çay ve yemek davetine eşlik etti.

E snafların kamulaştırma çalışmalarıyla ilgili sorularını yanıtlayan Çakmak, göreve gelir gelmez süreci başlattıklarını söyledi.

Kale eteğindeki çok sayıda evin kamulaştırıldığını ve tehlike arz eden metruk yapıların yıkıldığını dile  getiren Başkan Ayşe Çakmak, “Ankara’daki temaslarımızla süreci olduğundan daha hızlı hale getirdik. Milletvekilimiz Kasım Gülpınar’ın ve bakanlığımızın da desteğiyle arka kısımdaki kamulaştırmayı tamamladık sayılır. Kale eteğinin açılması ve çevre yolu şeklinde tasarlanması sıradan bir olay değil ki biz zorluğun büyük kısmını atlattık. Şimdiki mücadelemiz Kaleboğazı’ndaki iş yerleri ve esnaflarımız için olacak. Bu konuda da temaslarımız ve olağanüstü çabalarımız devam ediyor. Temennimiz en kısa sürede bu süreci sonlandırıp burada sıkışan esnaflarımıza rahat bir nefes aldırmaktır.” dedi.

Uzun zamandır süreci yakından takip ettiklerini aktaran Kaleboğazı esnafı, yürütülen çalışmalardan umutlu olduklarını dile getirdi.

Başkan Çakmak’a ziyaretlerinde meclis üyeleri ile birim müdürleri eşlik etti.

 

Galeri
📆 30 Temmuz 2022 Cumartesi 10:15   ·   💬 0 yorum   👀 904 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR