BAŞKAN ÇAKMAK SIFIR ATIK TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Güneydoğu Anadolu Haberleri, Manşet, ŞANLIURFA HABER, SİVEREK HABER » BAŞKAN ÇAKMAK SIFIR ATIK TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
BAŞKAN ÇAKMAK SIFIR ATIK TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
BAŞKAN ÇAKMAK SIFIR ATIK TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Şanlıurfa’nın Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak çalışmalarında sona yaklaşılan Sıfır Atık Tesisinde incelemelerde bulanarak çalışmalar hakkında Başkan Yardımcısı Mustafa Koşar’dan bilgi aldı.
Başkan Çakmak’ın girişimleri sonucu ilçeye kazandırılan 7 aylık kısa bir sürede çalışmalarında sona gelinen “Sıfır Atık Tesisi” projesinde israfın önlenmesi, kaynakların verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi ve en az düzeye indirilmesi hedefleniyor.

Diyarbakır kara yolu 5’inci kilometresinde yaklaşık 4 bin metrekare alan üzerine kurulan tesisin 3 bini açık bin metrekaresi ise kapalı alan olarak kullanılacak.

Yapılacak değerlendirmelerin ardından atık miktarının fazla olduğu mahallelerde mobil atık toplama istasyonları kurulması planlanırken bu istasyonlarda elektronik malzeme, kağıt, metal, cam, plastik, giysi, bitkisel yağ ve piller düzenli olarak toplanacak.

Tesisin ilçeye büyük bir katkı sağlayacağını belirten Belediye Başkanı Ayşe Çakmak şunları kaydetti. ”Kısa bir süre önce yapımına başladığımız Sıfır Atık tesisinin alanında incelemelerde bulunduk, tesiste yapılacak uygulamalarla ilgili son aşamaya geldik, tesisin faaliyete girmesiyle beraber ilçemiz genelinde bulunan atık malzemeler düzenli bir şekilde toplanarak tesiste ayrıştırılacak.
Sıfır Atık projemizde amacımız israfın önlenmesi, kaynakların verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi ve en az düzeye indirilmesini hedefliyoruz. Kısa süre içerisinde açılışını yapacağımız Sıfır Atık projesinde bizlere her anlamda destek olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Galeri
📆 29 Eylül 2022 Perşembe 10:34   ·   💬 0 yorum   👀 385 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 29 Mart 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 28 Mart 2023 SALI (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR