MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » BAŞKAN ÇAKMAK: “TAKORAN VADİSİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK”
BAŞKAN ÇAKMAK: “TAKORAN VADİSİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK”
BAŞKAN ÇAKMAK: “TAKORAN VADİSİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Gazetecilere belediyecilik hizmetleriyle ilgili yaptıklarını anlattı.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, yoğun bir çalışma temposu yürüttüklerini belirterek mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet ve projelerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Çakmak, Siverek Kalesi Onarım projesinin ilçe için önem arz ettiğini belirterek, kale çevresinde trafiği aksatan parsellerin bir kısmının kamulaştırmasının yapıldığını, diğerleri içinde çalışmaların sürdüğünü, onarım işinin bu ay ihale edileceğini ifade etti.

‘TAKORAN VADİSİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK’

Takoran Vadisi Sosyal Tesis ve Seyir Terası projesiyle ilgili çalışmalarında devam ettiğini belirten Çakmak, projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgenin turizmde cazibe merkezi haline geleceğini bildirdi.

SİVEREK YEŞİLE BÜRÜNECEK.

Kent Ormanı projesiyle ilgili de bilgiler veren Çakmak, ilçenin yeşile bürüneceğini söyledi. Projeyle birlikte Siverek’in rahat bir nefes alacağının altını çizen Çakmak, içerisinde çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, kafeterya, kütüphane, kapalı otopark, yapay gölet, süs havuzları ve dinlenme alanları gibi sosyal donatı alanlarının bulunduğu Ofis Parkında yapımının sürdüğünü anlattı.

SİVEREK’TE SANAYİNİN GELİŞMESİ İÇİN ÖNEMLİ ADIM.

Siverek ilçemizde sanayinin gelişmesi için de çalışmalarımız sürüyor. Sanayi Sitemizin ulaşım sorunu vardı. Belediyemizin yol çalışmasıyla bu sorun ortadan kaldırıldı. Sanayinin gelişmesi içinde desteklerimiz sürecek.

İKİ FABRİKA AÇILACAK.

İstihdama yönelik de çalışmalarımızı tam hız sürdürüyoruz. Kalkınma Ajansı’ndan 18 milyon TL hibe alındı. İlçemizde iki fabrika açılacak. Vatandaşlarımıza bu fabrikalarla istihdam sağlayacağız.

KAYNAKLARIMIZ DAHA VERİMLİ KULLANILACAK.

Sıfır Atık Tesisi projemiz ile birlikte ilçemizde israfın önüne geçilecek. Proje kapsamında inşa edilen tesisin tamamlanmasıyla birlikte Siverek’te israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi ya da en asgariye indirilmesini hedefliyoruz.

KENT ESTETİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ.

İlçemizin tarihi dokusunun korunması noktasında kent estetiğine de önem veriyoruz. Hasan Çelebi mahallesinde sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız başlayacak. Sokaklarımız aslına uygun şekilde restore edilecek. Mahalle kültürünün yaşatılacağı bu projeyle sokaklarımız değer kazanacak.

BETON YOL ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR.

 

Belediye olarak alt yapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarda üst yapı çalışmalarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Deforme olan cadde ve sokakları da yeniden beton dökümüne hazırlayarak planlı bir şekilde sokaklarımızı baştan aşağı yeniliyoruz’ dedi.    

Galeri
📆 21 Nisan 2022 Perşembe 10:41   ·   💬 0 yorum   👀 274 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 24 mayıs 2022 salı   www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 23 Mayıs 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

SİVEREK SON DAKİKA ŞANLIURFA GAZETESİ siverek gazetesi BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFA HABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek hedef gazetesi ŞANLIURFAHABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Şuçgad’tan Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz SİVEREKGAZETELERİ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. GÜNEYDOĞU GAZETESİ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek belediyesi Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek gazeteleri SİVEREK HABER Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREKHABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu VALİ ERİN Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek Urfa Haber Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Siverek Kızılay Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler FATİH ERBAKAN BAŞKAN YILDIZ