MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Bayram Üstü Esnafın Yüzü Gülmüyor
Bayram Üstü Esnafın Yüzü Gülmüyor
Bayram Üstü Esnafın Yüzü Gülmüyor

Siverek’te ekonomik kriz nedeniyle esnaf kepenk kapatıyor

 

Ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz ve tarım işçilerinin Bayram öncesi ilçe dışına çıkması esnafları zor durumda bıraktı.

Ülke genelinde ekonomide esen ters rüzgârları Siverek’te de ters esince birçok esnafın iş yerini kapattığı öğrenildi.

Yaşanan ekonomik durgunluk yüzünden kepenk kapatan esnafın yanı sıra kepengi açık olup umutları bayram alışverişinde olan Siverekli esnafların maalesef bayramda da yüzleri gülmeyecek.

Her yıl ilçeden yaklaşık 35 bin insan tarımsal alanda çalışmak üzere ilçe dışına çıkıyorlar. Bu durumda esnafların işlerini olumsuz etkiledi.

İlçede yaşanan ekonomik durgunlukla ilgili Siverek Terziler esnaf sanatkârlar odası Başkanı Mehmet Hanifi Ay yaptığı açıklamada şunları kaydetti

Her geçen gün işlerinde kırılmalar olduğu esnaf ve sanatkârlarımızın ülkemizde döviz de yaşanan kur artışı, giderlerin maliyeti ve büyük işletmelerin açılmasıyla birlikte esnaf ve sanatkârlar bitme noktasına geldi. Birçok esnafımız önceki birikimlerini harcamak zorunda kaldı.

Son bir kaç yıldır işlerden büyüme sağlayamadık. Elimizde olan birikimler tükendi ve üstüne borçlandık, bu borçları da ödeyemez duruma geldik.

Öte yandan şikâyetlerini dile getiren esnaflarımız son bir kaç yılda birçok esnaf komşularının borç batağına girdiğini ve bu yüzden kepenk kapatmak zorunda kaldığı dile getirdi.

Bir an önce hükümetimizin esnaf ve sanatkârlarımıza bir kurtarma reform veya paket hazırlamasını istiyoruz” dedi.

Galeri
📆 23 Mayıs 2019 Perşembe 15:40   ·   💬 0 yorum   👀 476 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler FATİH ERBAKAN Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu SİVEREKGAZETELERİ siverek gazetesi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek gazeteleri siverek gazete ŞANLIURFAHABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu ŞANLIURFA GAZETESİ Urfa Haber Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı gazete siverek Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREKHABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı SİVEREK HABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şuçgad’tan Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! BAŞKAN YILDIZ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFA HABER ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek hedef gazetesi