- I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I - http://siverekgazeteleri.com -

Belediyelerden Umudunu Kesen Köylüler Yollarını kendileri Onarmaya Başladı

Şanlıurfa Siverek’te Altınahır kırsal mahallesinde yaşayan vatandaşlar uzun süredir yapılmayan yol için belediyeden umudu kesince kırsal da yaşayan Akyazı mahalle sakinleri yolu onarmak için kolları sıvadı. İlçeye 65 km uzaklıkta kalan kırsal mahallede ana yola sadece 600 metreuzaklıkta kalan tali yol için kendi imkânlarıyla onarma işlemine başladı.

 

 

Hem mahalle sakinleri için hem de kırsal da yaşayıp öğrenci servisiyle okula giden öğrenciler için mağduriyet yaşatan bozuk yol mahalle sakinlerin el birliğiyle onarılmaya başlandı.

 

 

Yetkililere defalarca ulaşmaya çalıştığını belirten mahalle sakinlerinden Mehmet Karınca” Altınahır kırsalında Akyazı mahallesinde ikamet ediyorum. Kırsal mahalleye gelen tali yol bozuk gerek belediye ekiplerine, gerek kaymakamlığa defalarca dilekçe gönderdik.  Bozuk yol için okul müdürüyle de görüştük netice olarak bütün görüşmelerimiz sonuçsuz kalınca yolu kendi çabalarımızla onarmaya başladık. İki yıldır belediye ekiplerinin gelip yolu tamir etmelerini bekliyoruz. Öğrencilerimiz mağdur, biz mağduruz. Her defasında yetkilere seslendik yine sesleniyoruz bir an önce onarmak için geç kaldıkları kırsal mahalle için onları göreve davet ediyoruz, yolları düşerse mahallemize çay içmeye de bekliyoruz” dedi.