MENÜ ☰
BEŞ YIL OLDU BİR ÇİVİ ÇAKILMADI
BEŞ YIL OLDU BİR ÇİVİ ÇAKILMADI

SİVEREK BELEDİYE BAŞKANININ SEÇİM VAADİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINI SÖZLERİ HAVADA KALDI

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tek kayak merkezi olan 1919 rakımlı Karacadağ, Türkiye’nin en sıcak illerinden biri olan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine 45 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Bölgenin tek kayak merkezi olan Karacadağ, kayak merkezinin turizme kazandırılması amacıyla bu güne kadar defalarca söz verildi. Belediye Başkanı Resul Yılmaz seçim vaadi kitapçığında

karacadağın kayak merkezinin turizme kazandırılacağın dair söz vermesine rağmen, bu güne kadar belediye tarafından ne bir ağaç dikildi, nede bir çivi çakıldı.

Siverek Belediyesi karacadağ kayak merkezinin sorumluluğu büyükşehir Belediyesinde olduğunu belirterek sorumluluktan kaçtı.

Büyük Şehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi karacadağ kayak merkezinde gerekli düzenlemeleri yapıp sosyal tesisler dahil hizmetin aktarılacağını gazetecilere belirmemesine rağmen aradan yıllar geçti ne küçük şehir nede büyükşehir karacadağ kayak merkezinde sosyal tesis ve çevre düzenlemesi yapamadılar.

Bölgede yaşayan vatandaşlar siyasetçileri sözlerine sahip çıkmaya davet ederek şunları kaydettiler” karacadağ kayak merkezi bölgenin tek kayak merkezi durumunda, Şanlıurfa’dan, Mardin’den, Diyarbakır’dan insanlar buraya gelip kaymak istiyorlar

ancak yolun kötü oluşu vatandaşların zamanını alıyor konaklama tesisi olmadığı için vatandaşlar günü birlik gelip gitmek zorunda kalıyorlar.

Bölgede çevre düzenlemesi yapılsa yaz kış karacadağ turizme kazandırılır. Söz verenlerin  sözünde durmalarını  hatırlatır  tüm yetkililerin bu konuda  çaba sarf etmelerini bekliyoruz”  açıklamasında   bulundular.Haber Mehmet Fatih SERGİ

📆 27 Kasım 2018 Salı 14:09   ·   💬 0 yorum   👀 365 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EYLÜL 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 25-09-2020 CUMA  www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR