MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel » BİR MAHALLENİN BELEDİYEYE FERYADI
BİR MAHALLENİN BELEDİYEYE FERYADI
BİR MAHALLENİN BELEDİYEYE FERYADI

 

DUYUN ARTIK SESİMİZİ, BU BELADAN KURTARIN BİZİ

 

Siverek ilçesinin en eski Mahallelerinden biri olan Hasançelebi mahalle sakinleri eski, toprak çatılı kesme karataştan yapılan zaman içinde yıkılmaya terk edilen metruk evler yüzünden evlerinde rahat yatamadıklarını sokaklardan geçemediklerini belirterek mahallede bulunan bir kısmı koruma kararı içinde olan bir kıs mı sahipleri tarafından terk edilen eski evlere bir çözüm bulmasını istiyorlar.

Mahallede yaşayan kadınlar rahtlıkla bir ekmek alamaya gidemediklerinden yakınarak şunları kaydettiler” Boş evler tinerci yuvası olmuş buralarda fuhuşta yapıyorlar, belediye Başkanlığına, kaymakamlığa dilekçe verdik çözüm yok, eski evlerden sokaklara taş düşüyor can güvenliğimiz yok bu evler yüzünden huzurumuz kaçmış ne gündüz dışarı çıkabiliyoruz, nede gece evimizde rahat uyuyabiliyoruz bir çözüm bulunmasını istiyoruz belediye ya bu evleri yıksın ya da evlerimizi satın alıp bizi buradan kurtarsın” açıklamasında bulundular.

KORUMA ALTINA ALINDIĞI SÖYLENEN EVLER KORUNAMIYOR

Şehrin ilk mahallerinden bir olan Hasançelebi Mahallesinde tarihi değeri oldukları gerekçesiyle yaklaşık on toprak çatılı ev Şanlıurfa kültür ve tabi varlıklar kurulu kurumunca tarihi eser olarak değerlendirilmesinin  ardından çevre  sit alanı olarak ilan  edilince  çevresinde ki evlerde  kaderine   terk edildi. Özelikle yağışlı havalarda toprak kayması sonucu duvar taşları cadde ve sokağa düşen evler madde bağımlılarının yuvası haline geldiği gibi her an düşecek taşlar yüzünden sokaklardan vatandaşlar rahat yürüyemez olmuş.

MAHALLE MUHTARI DÖRT YILDAN BERİ SESİMİZİ DUYAN OLMADI

Eski toprak çatılı metruk evler yüzünden mahalle sakinlerinin baskısı altında olduğunu belirten Mahalle muhtarı Cemal Mevlütoğlu,  yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Mahallede ki metruk binalar yüzünden evimde rahat yüzü görmedim tinerciler madde bağımlıları buraları mesesken tutmuş, vatandaş muhtar bir çözüm diyerek kapıma dayanıyor bede Belediye başkanına gidiyorum çözeceğiz diyorlar, belediyeden umudumu kestim kaymakam dilekçe yazdım halen çözüm bekliyoruz dört yıldır kaymakamlığa belediye başkanlığına defalarca dilekçe vermeme rağmen kimse sorunumuza bir çözüm bulamadı. Son çaremiz mahalle halkı olarak toplanıp Cumhurbaşkanına gitmektir, mahalle halkı korkudan evinde rahat uyuyamıyor, Belediye hiçbir şey yapmadı tek çaremiz Cumhurbaşkanımız “ dedi Haber Mehmet Fatih SERGİ

📆 01 Aralık 2018 Cumartesi 16:45   ·   💬 0 yorum   👀 420 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 9 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek Şuçgad’tan SİVEREKGAZETELERİ ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü SİVEREK HABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREK SON DAKİKA siverek gazetesi Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. gazete siverek siverek gazete ŞANLIURFA HABER AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! FATİH ERBAKAN ŞANLIURFAHABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti siverek hedef gazetesi SİVEREKHABER siverek gazeteleri Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek belediyesi ŞANLIURFA GAZETESİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı BAŞKAN YILDIZ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Urfa Haber BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti