BİRİNCİ ULUSLARARASI FOTOĞRAF MARATONUNDA KAZANANLAR BELİRLENDİ – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Güneydoğu Anadolu Haberleri, Manşet, ŞANLIURFA HABER, Son Dakika » BİRİNCİ ULUSLARARASI FOTOĞRAF MARATONUNDA KAZANANLAR BELİRLENDİ
BİRİNCİ ULUSLARARASI FOTOĞRAF MARATONUNDA KAZANANLAR BELİRLENDİ
BİRİNCİ ULUSLARARASI FOTOĞRAF MARATONUNDA KAZANANLAR BELİRLENDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Şanlıurfa Fotoğraf Maratonunda kazananlar belli oldu. Türkiye’nin çeşitli illerinden kente gelen fotoğraf tutkunları çektikleri birbirinden estetik fotoğraflarla Şanlıurfa’nın güzelliklerini gözler önüne serdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu iş birliğiyle Şanlıurfa’da 1. Uluslararası Şanlıurfa Fotoğraf Maratonu düzenlendi. İlk kez düzenlenen etkinlikte kente gelen fotoğraf sanatçılarının çektikleri fotoğraflar dereceye girmek için yarıştı.
Birbirinden estetik fotoğraf karelerinin çekildiği Şanlıurfa’da düzenlenen ödüllü yarışmada fotoğraf tutkunları tarihi ve turistik alanları yakından görme fırsatı buldu.

Şanlıurfa’nın tanıtımı, kente özgü tarihi ve turistik alanlarının, kültürel zenginliklerinin foto maraton ile uluslararası platformda tanıtılması amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye girenler ödül almaya hak kazandı.

Yarışmaya toplamda 123 yarışmacı katılırken 103 kişi fotoğraf teslimini yaparak değerlendirilmeye alındı. Her bir yarışmacının en fazla 5 adet fotoğrafla katılabildiği yarışmaya 465 fotoğraf ve 20 drone fotoğrafı birbirleriyle yarıştı.
Fotoğraf maratonunda Şanlıurfa’da ceylanları fotoğraflayan Niyazi Kaya, altın madalya ve 15 bin TL’lik ödüle layık görüldü. Yarışmada ikinci olan eser ise İzzet Aran’ın çekmiş olduğu fotoğraf karesi seçilerek 10 bin TL ile ödüllendirildi.

Kocaeli’nden Şanlıurfa’ya gelerek yarışmaya katılan Merve Terzioğlu 3. Olarak 7 bin 500 TL para ödülünün sahibi oldu.
Yarışma kapsamında Şanlıurfalı fotoğraf sanatçısı Murat Ayneli, Aydın’dan yarışmaya katılan Yılmaz Topçu ve Ümit Küçük Gergerli Mansiyon ödülüne layık görülürken Sedat Basmacı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü, Hatay’dan gelerek yarışmaya katılan Ahmet Aslan ise Drone Özel Ödülünü almaya hak kazandı.

📆 07 Eylül 2022 Çarşamba 05:46   ·   💬 0 yorum   👀 264 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR