MENÜ ☰
BODRUM OLSA BEĞENİRDİNİZ AMA BURASI SİVEREK!
BODRUM OLSA BEĞENİRDİNİZ AMA BURASI SİVEREK!

Şanlıurfa’nın Bodrum’u diye anılan Siverek’te bulunan Takoran Vadisi, yerli halk ve çevre illerden gelen turistlerin kafa dinlediği yere dönüştü.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde bulunan ve adeta doğa harikası olan Takoran Vadisi ziyaretçi akınına uğruyor. Şanlıurfa’nın Bodrum’u olarak anılan Saklı Cennet Takoran’a Siverek’in yerli halkının yanı sıra çevre illerden de ziyaretçiler geliyor.

Fırat Nehri üzerine kurulan, Atatürk Barajı yapıldıktan sonra kanyonlarıyla dikkat çeken Takoran Vadisi, her geçen gün daha fazla kişinin ilgi odağı olurken yerli ve yabancı turistlerin mekanı haline geldi. Bölge halkının ekonomisine de büyük katkısı sağlayan vadiye gelen ziyaretçiler tekne turu gerçekleştirerek, vadinin eşsiz manzarasını görme şansını elde ediyor. Doğa ve su sporları tutkunları için de tercih edilen Takoran Vadisi’nde yer alan kanyonlarda ziyaretçiler, geceleri çadırlarını kurarak kamp alanı oluşturuyor.

“TAKORAN’DA PİKNİK KEYFİ”

Siverekli vatandaşların yanı sıra Adıyaman başta olmak üzere diğer illerden ve ilçelerinden gelen yüzlerce yerli turist Siverek Belediyesi tarafından yapılan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan mesire alanında günün yorgunluğunu ve stresini üzerinden atıyorlar.

PANDEMİ NEDENİYLE BİR SÜRE KAPALIYDI!

Korona virüs nedeniyle konulan yasakların kaldırılmasıyla beraber tekrar ziyaretçilerini kabul eden Takoran Vadisi, 1 Haziran’da açılmış ve tekrar eski yoğunluğuna geri dönmüştü.

Galeri
📆 06 Ağustos 2020 Perşembe 17:27   ·   💬 0 yorum   👀 881 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 ARALIK 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 1 ARALIK  2020 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR