MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, ŞANLIURFA HABER » BÜYÜKŞEHİR MUCİTLERİNİ ARIYOR
BÜYÜKŞEHİR MUCİTLERİNİ ARIYOR
BÜYÜKŞEHİR MUCİTLERİNİ ARIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mezopotamya Lıvıng Lab tarafından düzenlenecek olan 63 bin lira ödüllü Tekno Şanlıurfa ‘’Büyükşehir Mucitlerini Arıyor’’ Fikir Proje Yarışması düzenlenen lansman ile tanıtıldı.

 

Yenilikçi ve katılımcı bir anlayış ile günümüz teknolojisinden gençlerin faydalanabilmeleri için projeler hazırlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mezopotamya Lıvıng Lab tarafından 6 kategoriden oluşan 63 bin lira ödüllü Tekno Şanlıurfa ‘’Büyükşehir Mucitlerini Arıyor’’ Fikir Proje yarışmasının lansmanı yapıldı.

Mehmet Akif İnan Konferans salonunda düzenlenen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği lansmanda Mezopotamya Lıvıng Lab Tekno Şanlıurfa ‘’Büyükşehir Mucitlerini Arıyor’’ Fikir Proje yarışmasının detayları anlatıldı.

“TEKNOLOJİYİ YAKINDAN TAKİP ETMEK GEREKİYOR”

Gençlerin teknolojiyi yakından takip etmesi gerektiğini anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Gelişen teknolojiye ayak uyduramayanların tasfiye olacağını söyledi.

Başkan Beyazgül: ”Bu durum ülkeler, kurumlar ve insanlar için de geçerli bir durumdur. Kendimizi değiştirmek ve geliştirmek zorundayız. Tüm dünyayı etkileyen pandemi bizlerin inovasyon, dijitalleşme, yenilikçi, interaktif platformlar, e-ticaret gibi gelişmeleri yakından takip etmemiz ve kullanmamız gerektiğini ortaya koymuştur. İnsanlar da hayatlarını ve düşüncelerini bu yönde değiştirdiler. Zamanın değeri daha da artarken gücümüzü, hayalimizi, performansımızı, fikrimizi çok iyi değerlendirmek zorundayız’’diye konuştu.

“BİLİM MERKEZİNİ ŞANLIURFA’YA KAZANDIRIYORUZ”

Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Şube Müdürlüğünü kurduk. Teknoloji çağı dolayısıyla ülkelerin, şehirlerin insanların ve gençlerin rekabeti söz konusu olduğundan bilim merkezini de Şanlıurfa’ya kazandırıyoruz. Mezopotamya Lıvıng Lab Teknoloji ve İnovasyon merkezi de teknolojiye merakı olan vatandaşlarımız ve gençlerimizin hizmetindedir. Cumhurbaşkanımızdan aldığımız “Girişimcilik ve Teknoloji Ödülü” de yine gençlerimizin, Şanlıurfalıların ödülüdür” dedi.

TOPLAM ÖDÜL 63 BİN TL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İnovasyon merkezinde, en yeni teknolojik ürün ve hizmetlerin uygulamalı olarak gelecek nesillere aktarılması için çalışmalarını sürdüren Mezopotamya Lıvıng Lab, Şanlıurfa’da 6 kategoriden oluşan toplam “63 Bin TL” ödüllü Fikir Proje Yarışması düzenliyor.

6 FARKLI KATEGORİ

Ekoteknolojik Tarım, Akıllı Turizm ve Kültür, Bilişim (Yapay Zekâ, Yazılım ve İnovasyon) Çevre ve Kültür, İletişim ve Medya, Afet ve Sağlık kategorilerinde gerçekleştirilecek yarışmaya, İlkokul/Ortaokul, Lise/Mezun, Lisans/Lisansüstü, Girişimci/Özel Sektörden başvuru yapılabiliyor. Yarışmaya katılacak olan yarışmacılar ayrıntılı bilgiye https://teknosanliurfa.com/ adresinden ulaşabilecekler.

Belirtilen kategorilerde yenilikçi fikir projeleri yarışacak, projelerin fikir aşamasından uygulama aşamasına kadar alanında uzman eğitmenler eşliğinde takip edilecek. Projenin kente teknoloji ve inovasyon’a olan ilgiyi artırması bekleniyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle Şanlıurfa’ya kazandırılan “Mezopotamya Living Lab”, Teknoloji ve İnovasyon merkezinde alanında uzman eğitmenler tarafından farklı alanda eğitim veriliyor.

Galeri
📆 16 Şubat 2022 Çarşamba 09:37   ·   💬 0 yorum   👀 224 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 21 Mayıs 2022 Cumartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 20 Mayıs 2022 Cuma www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFA HABER Urfa Haber siverek gazetesi Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı SİVEREKHABER SİVEREK HABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREK SON DAKİKA ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek Siverek Kızılay BAŞKAN YILDIZ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK GÜNEYDOĞU GAZETESİ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret VALİ ERİN Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi siverek gazeteleri siverek belediyesi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu FATİH ERBAKAN Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKGAZETELERİ Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Şuçgad’tan ŞANLIURFA GAZETESİ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek hedef gazetesi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor