MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR
BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR
BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve paydaş kurumlar sokak hayvanlarını unutmadı. Koronavirüsü önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının gelmesiyle birlikte beslenmesi gönüllü insanlar tarafından yapılamayan sokak hayvanları için yem ve mama desteğinde bulunuldu.

 

Koronavirüs nedeniyle İçişler Bakanlığı tarafından alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokak hayvanları için Büyükşehir Belediyesi tedbirler almaya devam ediyor.

Haftanın en az 3 günü yaklaşık 25 noktada yem ve mama desteğinde bulunan Büyükşehir Belediyesi bu kez de Balıklıgöl platosunda, Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile beraber Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma(KİHAYKO) temsilcileri ile beraber hayvanların beslenmesi yapıldı.

 

Tarım ve Orman Şanlıurfa İl Müdürü Murat Çakmaklı, “Sokağa çıkma kısıtlaması yasağı sürecindeyiz, herkes evinde ama sokak hayvanlarımız dışarıdalar. Bizler ne mutlu ki bugün yasak döneminde kurumlar olarak Büyükşehir Belediyemiz, sivil toplum kuruluşlarının hayvan derneği ilçe temsilcileri ve il temsilcimizle bugün bir aradayız.” Şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Veteriner Hekimler Odası Abdullah Açıkgöz ise, “Bugün Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, sokak havanları koruma dernekleri, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile beraber Balıklıgöl Platosunda sokak hayvanlarına yem ve mama katkısı konusunda beraber bir çalışma yaptık.” Şeklinde konuştu.

 

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği İl Temsilcisi Can Halil Çizmecioğlu ise, “Bugün bizlere

mama desteğinde bulunan ve bu desteği düzenli olarak her ay gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemize ve Zeynel Abidin Beyazgül başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği İlçe Temsilcisi Yasemin Al ise, beslenme etkinliğinde sokak hayvanlarına mama ve yem desteğinde bulunan Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Galeri
📆 14 Mayıs 2020 Perşembe 14:14   ·   💬 0 yorum   👀 291 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret gazete siverek Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazeteleri SİVEREKGAZETELERİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Urfa Haber siverek gazetesi siverek Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor SİVEREK HABER ŞANLIURFA HABER Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor siverek gazete ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FATİH ERBAKAN ŞANLIURFAHABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti SİVEREKHABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek hedef gazetesi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA GAZETESİ BAŞKAN YILDIZ Şuçgad’tan Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu