MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ‘GAYRETTEPE-KAĞITHANE- HAVALİMANI METRO PROJESİ’NDE GÖRÜNEN IŞIK, TÜRKİYE’NİN AYDINLIK GELECEĞİNİN DE MÜJDECİSİDİR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ‘GAYRETTEPE-KAĞITHANE- HAVALİMANI METRO PROJESİ’NDE GÖRÜNEN IŞIK, TÜRKİYE’NİN AYDINLIK GELECEĞİNİN DE MÜJDECİSİDİR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ‘GAYRETTEPE-KAĞITHANE- HAVALİMANI METRO PROJESİ’NDE GÖRÜNEN IŞIK, TÜRKİYE’NİN AYDINLIK GELECEĞİNİN DE MÜJDECİSİDİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gayrettepe-Kağıthane- İstanbul Havalimanı Metro Projesi Tüneli İlk Işık Töreni’ne video konferansla katılarak: “Burada gördüğümüz ışık, sadece metro hattının tünel inşaatının bitiminin değil, inşallah Türkiye’nin aydınlık geleceğinin de müjdecisi olacaktır.’ dedi.

 

Gayrettepe-Kağıthane- İstanbul Havalimanı Metro Projesi’nde tünel kazım çalışmalarının ardından Gayrettepe İstasyonu’na ulaşılarak tünelde ilk ışık görüldü. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun koordinesinde tünelde ilk ışığın görülmesi nedeniyle bir tören düzenlendi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Metro Projesi Tüneli İlk Işık Töreni’ne video konferansla katılarak “Hep söylerim ya Ferhat-Şirin meselesi. Aşık olduğunuz zaman işte dağ falan dayanmıyor. Aynı şekilde 70 metre yerin altında, bütün bu tünelleri TBM’lerle, köstebeklerle delerek, maksudumuza ulaşıyoruz. Aşık olunca her şey olur. Bittiği anda bu projemizden, binler, on binler, milyonlar inşallah Gayrettepe’den İstanbul Havaalanı’na kadar huzur içinde ulaşacaklar. Burada gördüğümüz ışık, sadece metro hattının tünel inşaatının bitiminin değil, inşallah Türkiye’nin aydınlık geleceğinin de müjdecisi olacaktır.” dedi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, törende şunları kaydetti:

Bu proje tamamlandığında ayrıca; Gayrettepe İstasyonu’nda Yenikapı-Taksim-Hacıosman hattı ve metrobüs ile, bu hattın devamı olan ve yapımı devam etmekte olan, Havalimanı-Halkalı hattında bulunan Kayaşehir İstasyonundan Başakşehir Şehir Hastanesine entegrasyon sağlanacak, Kağıthane İstasyonunda; Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı ile, İstanbul Havalimanı İstasyonunda ise; yüksek hızlı tren hattı ile yolcu transferi mümkün olacak. Hayırlı uğurlu olsun.”

 

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, metro hattının yakın bir zamanda hizmete açılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; ‘’Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz koronavirüse karşı dünyaya örnek gösterilebilecek bir mücadele sergilerken, bir diğer taraftan da hizmetler aksaksız devam ediyor. Yeni metro hattıyla Kağıthane, ulaşımda merkezi konumunu güçlendirmiş olacak. İstanbul’un konum olarak tam ortasında, her yere en yakın mesafede yeni bir Kağıthane şekil alıyor. Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza ve emeği geçen herkese Kağıthaneliler adına teşekkür ediyorum.’’ dedi.

 

Gayrettepe-Kağıthane- İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın toplam uzunluğu 37,5 kilometre olup 9 istasyondan oluşuyor. Hat tamamlandığında tam otomatik sürücüsüz trenler, saatte 120 kilometrelik hızla her gün 600 bin İstanbulluyu taşıyacak. İstanbullular Gayrettepe-İstanbul Havalimanı arasını 35 dakika gibi kısa bir sürede kat edecekler. Gayrettepe’den sonraki durak Kağıthane olacak ve Kağıthane’den İstanbul Havalimanı’na 25 dakikada ulaşılabilecek. Metro hattı; Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp ve Arnavutköy ilçelerinden geçerken, şehir içi karayolu trafik yükünü önemli oranda azaltacak.

Galeri
📆 14 Mayıs 2020 Perşembe 13:58   ·   💬 0 yorum   👀 243 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 KASIM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR