MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AYŞE ÇAKMAK VURGUSU
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AYŞE ÇAKMAK VURGUSU
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AYŞE ÇAKMAK VURGUSU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanı seçilen Ayşe Çakmak’ın seçilmesine değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Belediye Başkanı seçilen Ayşe Çakmak’ın seçilmesine değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen “Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programı”nda önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının sonunda Siverek ilçesinde Ayşe Çakmak’ın belediye başkanı seçilmesine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şanlıurfa’da yapılan seçimde Siverek Belediye Başkanlığı bizdeydi. Belediye Başkanımızın istifası nedeniyle boşalan belediye başkanlığı için orada Ayşe Çakmak hanımefendi iki üniversite bitirdi, üçüncü üniversiteyi bitiriyor. Bugün yapılan oylamalar neticesinde 3. turda Ayşe Çakmak seçildi.” dedi.

Seçimin kısa süre önce neticelendiğini belirten Erdoğan, “Aslında bugün onunda aramızda olmasını arzu ederdim. İlk il başkanları toplantısında Ayşe hanımında aramızda olmasını isterim.” diye konuştu.

Konuşması sırasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e takılan Erdoğan, “Fatma hanım kıskanma, kıskanmazsın dimi? Ayşe hanım gerçekten çok da hanımefendi, dün kendisini davet ettim ve Kasım Gülpınar kardeşimiz öte taratfa Elazığ eski belediye başkanımız, il başkanımız birlikte geldiler, kendileriyle de görüştük. Görüştükten sonra da kendilerini uğurladık ve bu sabah yapılan çalışmalardan sonra da seçimi muhalefet toplandı bir şeyler yapmaya çalıştı ama 24 oyla Ayşe kardeşimiz kazanmış oldu. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’da bu adımın atılmış olmasının çok önemli olduğunu belirtti.

 

 

Galeri
📆 04 Aralık 2020 Cuma 16:35   ·   💬 0 yorum   👀 2.432 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 OCAK 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR