MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » DAR YOLLAR TEHLİKE SAÇIYOR!
DAR YOLLAR TEHLİKE SAÇIYOR!
DAR YOLLAR TEHLİKE SAÇIYOR!

Trafiğin yoğun olduğu bazı ana ve ara yollar, dar olmaları nedeniyle tehlike saçıyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yoğun olarak kullanılan ana yollar, dar olmaları nedeniyle trafik kazalarına davetiye çıkarıyor.

Uzun süre önce yapılan ve günümüzde ihtiyaca cevap vermeyen bazı ana yollar ile ara yollar, sürücülerin geçişini zorlarken her yıl onlarca trafik kazası yaşanıyor.

Sürücülerin dar olmasından şikayetçi olduğu Çermik ve Viranşehir kara yollarında yaşanan trafik kazalarında çok sayıda vatandaş yaralanıp hayatını kaybederken onlarca araç zarar görürüyor.

Yolların genişletilmesi ve trafiğe uygun hale getirilmesini bekleyen sürücüler, mevcut yolların trafiğe uygun olmadığını belirtiyor.

Her gün binlerce aracın kullandığı dar yollarda ara ara saman yüklü kamyonların geçemediği anlarda yol trafiğe kapanırken yol problemi nedeniyle zaman zaman kazaların da yaşandığı ifade ediliyor.

Tehlike saçan yollara çözüm isteyen vatandaşlar, yetkililerin bu konuda duyarlı olması gerektiğini dile getiriyor.

Konuyla ilgili bir süre önce yaşanan bir trafik kazası sonrası açıklama yapan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, yetkilileri göreve davet etti.

Yakınlarının Viranşehir’de yaşadığını dile getiren sürücü Mahmut Sabırdan, “Viranşehir’e gidip gelirken korkuyla seyahat ediyoruz. Çünkü yol çok dar ve her an kazaya karışmanız işten bile değil. Yolun bazı yerlerinde neredeyse iki araç yan yana geçerken her an temas edecekmiş gibi his ediyorsunuz. Yolu kullanırken yavaş gitmek zorundasınız her an karşınıza hata yapan bir sürücü çıkabilir. Hele ki gece kullanmak zorundaysanız Allah yardımcınız olsun. Bir an önce yola çözüm bulunmalı ve yol standardı yükseltilmeli.” dedi.

Her gün yüzlerce aracın yolları kullandığını belirten Siverek Son Haber muhabiri Yusuf Eyyüp Sarı, “Bu yollarda sık sık yaşanan trafik kazalarını haber yapmaya geliyoruz. Kimi zaman ölümlü kimi zaman yaralamalı kazalarla karşılaşıyoruz ve her haber sonrası yolu kullanan sürücüler, yolların dar olduğundan şikayetçi oluyor. Sürücülerin yanı sıra vatandaşlar da yolun bir an önce genişletilmesini istiyor.” diye konuştu

Galeri
📆 27 Kasım 2020 Cuma 11:58   ·   💬 0 yorum   👀 2.257 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 OCAK 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR