MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Destekleme Derneği Siverek Temsilciliği Açıldı!
Destekleme Derneği Siverek Temsilciliği Açıldı!
Destekleme Derneği Siverek Temsilciliği Açıldı!

Kuruluş aşamasında Harran Üniversitesi Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Dernek arasında ortaklaşa iki proje hazırlanıp sunuldu. Projenin kabulü halinde kadınlara yönelik istihdam sağlanacak ve eğitim seminerleri verilecek.

Merkezi İstanbul’da bulunan Uluslararası Kalkınma ve Girişimciyi Destekleme Derneği, üretime yönelik projelerle ülke ekonomisine katkı sunmayı amaçlıyor.

Dernek kurucu üyeleri, Dila Baydilli, Mustafa Karadağlı, Mehmet Becerik, Nezahat Yeğin ve 11 üye bulunuyor. Dernek, ilk toplantısını Siverek’in en eski derneklerinden olan SİVİL-DER ile ortaklaşa yaptı. Toplantıda proje, girişim ve sosyal sorumluluk projelerinde iş birliği yapılması ve paydaş projeler hazırlama kararı alındı

Dernek başkanı Dila Beydilli yaptığı açıklamada şunları kaydetti;” Uluslararası Kalkınma ve Girişimciyi Destekleme Derneği olarak amacımız yoksullukla mücadele etmek ve ülkemizdeki ekonomik hayatın canlanmasına katkı sağlayacak projeler üreterek girişimci ve yeni girişimci adaylarına yol göstermektir. Bu bağlamda ülkemizde işlenen suçların ve dağılan yuvaların temel sebebi ekonomik kaynaklıdır. Ülkemizin sosyal sorunlarından herkes sorumludur. Kişisel, grupsal veya toplumsal hayatın düzenli, verimli ve mutlu olmasını istemek uygar insana yakışan bir olgudur. Hayat sebebinin, hayat kaygısı hizmeti olmalıdır. Bundan daha imrenilecek bir hayat örneği olamaz.

Emek karşılığı yardım ilkesinin anlamı, çağdaş düşüncenin sosyal hizmet kavramına en büyük katkısı olan insanın haysiyet ve varlığına saygı fikrinin temel motifidir. Hangi koşullarda olursa olsun, insan bir değerdir. İnsan kendi kapasite ve gücü ile yaşadığı topluma ne kadar katkıda bulunabilirse, o kadar çok değerlidir ve saygındır. Bireyler ve gruplar toplum içinde saygınlık ve sorumluluklarını sürdürerek ekonomik, sosyal ve kültürel yetenekleri oranında toplum yaşamına katkıda bulunmalıdırlar. Bireyler herhangi bir nedenle kendi kendilerini ekonomik olarak idare etme haklarını yitirdiklerinde, bu hakkı yeniden kazanma imkânına sahip kılınmalı ve bunun için yapabilecekleri iş imkânları oluşturulmalı ve toplum üretken hale getirilmelidirler

İşte bu ilke ve düşünceyi benimseyen Uluslararası Kalkınma ve Girişimciyi Destekleme Derneği Şanliurfa /Siverek şubesi kurulum aşamasindadir. Siverek il yapma Derneği ne başta Koçali Aymaz Abimize ve tüm ekibine bize vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Toplantının siverek için faydalı olduğuna dikkat çeken Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Dernek Başkanı Ayhan Ekinci siverek için yapılacak her hayırlı işe dernek olarak destek veriyoruz. İlçemizde şübesi açılan derneğimizin işbirliği yaparak ilçemize daydalı projeler hazırlayacağı”dedi.

 

Galeri
📆 23 Mart 2021 Salı 14:17   ·   💬 0 yorum   👀 996 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şuçgad’tan Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. ŞANLIURFA GAZETESİ Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. siverek gazete Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek SİVEREKHABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFA HABER ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazetesi FATİH ERBAKAN Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Urfa Haber Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREKGAZETELERİ gazete siverek Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek hedef gazetesi BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek gazeteleri SİVEREK HABER Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu BAŞKAN YILDIZ