MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » DEVA PARTİSİ’NDEN KADINA KARŞI ŞİDDETE İLİŞKİN AÇIKLAMA
DEVA PARTİSİ’NDEN KADINA KARŞI ŞİDDETE İLİŞKİN AÇIKLAMA
DEVA PARTİSİ’NDEN KADINA KARŞI ŞİDDETE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında bir mesaj yayımlayarak kadının toplumdaki önemine vurgu yaparak şunları kaydetti.

 

Tüm dünya kadınları için büyük bir anlamı olan bu günde, bir kez daha kararlılıkla ifade etmek isteriz ki; Deva Partisi olarak, kadının güvenlik ve adalet duygularını gerçekten hissedip yaşayacağı bir sosyal yaşam tesis etmek en öncelikli hedeflerimizden biridir. Sosyal yaşamın temel figürü olan kadınlarımız için gerek fiziki, gerek manevi anlamda hiçbir konforun lüks olmadığı anlayışını benimsiyoruz. Bu yaklaşımda da hiçbir köken veya bölge ayrımı gözetmeden tüm kadınlarımızın bu haklardan en üst seviyede yararlanabilmesinin hayati olduğunun bilincindeyiz. Hatta “merhametsiz insan yoktur, annesiz insan vardır” sözünün ifade ettiği şekilde, bir toplumun topyekün barış içinde olması için en önemli unsurun güven ve barış dolu bir ortamda yetişip hayatını yine güven ortamında sürdüren kadınlar olduğuna ve kadınlarımızın bu güven ve adalet ortamının kendisine sağladığı pozitif enerjinin bulunduğu tüm aile iş ve diğer yaşam ortamlarını daha yaşanır hale getireceğine inanmaktayız.

 

Bu bağlamda kadına şiddet denince hemen akla gelen ve her zaman karşı olduğumuz fiziksel şiddetin yanı sıra, maalesef kadına karşı fiziki şiddetin çok fazla yaşanması nedeniyle gündeme dahi gelmeyen, iş yerinde ve günlük yaşamda mobbing ve cinsiyetçi ifadelerin bile şiddet olarak algılandığı ve kadınlarımızın bunlara katlanmak zorunda kalmayacağı bir anlayışın toplumumuzda bir an önce hâkim olması için politikalar geliştirmeyi en önemli amaç ve kazanımlarımızdan biri olarak görmekteyiz.

 

Varoluşsal anlamda erkeğin daha fazla fiziki güce sahip olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Ancak bunun aslında mutluluk ve huzur vermesi gereken insanlara bir tehdit olarak dönmesi asla tasvip edilemez. Kadınlarımız bir nesil yetiştirirken veya üretime katkı sağlarken her ortamda ve her anlamda güvende olmalıdır.

 

Rehberi, toplumsal konuları bile eşi ile istişare edip fikrine göre hareket eden bir inancın mensubu ve kültüründe eşine ‘Han’ım ‘sultanım’‘efendim’ anlamında “hanım” hitabını layık gören bir toplumun bireyleri olarak dünya istatistiklerinde kadına yönelik şiddet bakımından üst sıralarda olmak kesinlikle bize yakışmayan ve biran önce kurtulmamız gereken bir durumdur.

 

Sonuç olarak kadına, cinsiyetini değil insanlığını önceleyen bir saygıyla yaklaşmayı toplum olarak vazgeçilmez kılmalıyız. Bunun için her türlü dinamik toplumsal hafızamızda mevcuttur

 

📆 26 Kasım 2020 Perşembe 14:04   ·   💬 0 yorum   👀 1.870 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 22 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

BAŞKAN YILDIZ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor FATİH ERBAKAN gazete siverek Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu ŞANLIURFAHABER siverek gazeteleri Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFA GAZETESİ SİVEREK HABER SİVEREKGAZETELERİ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfa Haber Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazete Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Şuçgad’tan Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü SİVEREKHABER Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA HABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK