MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » DİYARBAKIR SİVEREKLİLER DERNEĞİNDEN KOÇALİ AYMAZ KÜTÜPHANELERİNE KİTAP DESTEĞİ
DİYARBAKIR SİVEREKLİLER DERNEĞİNDEN KOÇALİ AYMAZ KÜTÜPHANELERİNE KİTAP DESTEĞİ
DİYARBAKIR SİVEREKLİLER DERNEĞİNDEN KOÇALİ AYMAZ KÜTÜPHANELERİNE KİTAP DESTEĞİ

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Diyarbakır Siverekliler Derneği Koçali Aymaz’ın isminin yaşatılması amacıyla, aynı isimle Karacadağ’da hizmete giren iki yeni kütüphane için başlatılan kitap kampanyasına destek olmak amacıyla Diyarbakır Siverekliler derneğince toplanan kitaplar Siverek’i İl Yapma Ve kalkındırma Dernek başkanlığına teslim edildi.

Bilindiği gibi Siverek’i İl yapma ve kalkındırma derneği ”Karacadağ ilkokulu ve Karacadağ ortaokuluna SİVİL-DER ve SİVEREK genç girişimciler kulübünün açtığı bölgenin kütüphanesi olan Koçali AYMAZ kütüphanesine kitap bağışlama kampanyası başlamıştır. Bölgedeki çocukların roman, çizgi roman, boyama kitapları, zekâ oyunları kitapları, çeşitli kırtasiye ürünleri ve materyaller ile destek çağırısında bulunulmuştu.

Çağırıya sesiz kalmayıp dernek çatısı alında toplanan yaklaşık 500 kitap Diyarbakır Siverekliler Derneği Başkanı Burhan Erol tarafından SİVİL DER Başkanı Ayhan Ekinci’ye teslim edildi.

SİVİL DER Başkanı Ekinci yaptığı açıklamada şunları kaydetti” öncelikle Diyarbakır Siverekliler Dernek başkanımıza değerli üyelere ve bağışçılara teşekkür ediyoruz. Amacımız onursal Başkanımız Koçali Aymaz’ın adını kitap ve bilimle yaşatmaktır bu amaçla başkanımız adına açılan kütüphanelerin bölge kütüphanesi olabilmesi amacıyla bağışçılardan destek bekliyoruz” dedi.

Diyarbakır Siverekliler Dernek Başkanı Burhan Erol “kitap kampanyasına devem edeceklerini” belirtti.

 

Galeri
📆 29 Kasım 2020 Pazar 17:21   ·   💬 0 yorum   👀 2.690 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 OCAK 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR