MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » DONAN’IN MEVLİT KANDİLİ MESAJI
DONAN’IN MEVLİT KANDİLİ MESAJI
DONAN’IN MEVLİT KANDİLİ MESAJI

 

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Feyzi Donan Mevlit Kandili dolayıysa bir mesaj yayınladı.

Donan mesajında, “Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in(SAV) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Doğumu ile insanlık tarihinin akışını değiştiren Peygamberimizin tebliğ ettiği ilahi mesajlar insanlık üzerindeki cehalet bulutlarını dağıtmıştır. İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV), maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır.

Toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Bugün hepimiz Peygamber Efendimizi(SAV) anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine her zamankinden fazla muhtacız. Bu mübarek gecelerin O’nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlar olduğunu biliyoruz

Sevgili peygamberimizi ve O’nun öğütlerini en güzel şekilde anlamak ve hayatımıza uygulamak durumundayız. O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Efendimiz(s.a.v.) bizlerin yaşantısı için en güzel örnektir. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız.

Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunarak, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, huzur dolu bir dünya dilerken, bu Kandil gecesinin ailemiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz eder saygılar sunarım” dedi.

📆 28 Ekim 2020 Çarşamba 11:28   ·   💬 0 yorum   👀 569 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 22 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! BAŞKAN YILDIZ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu gazete siverek Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek hedef gazetesi Urfa Haber Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu SİVEREK HABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor ŞANLIURFAHABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREKHABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. ŞANLIURFA GAZETESİ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek gazete Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı FATİH ERBAKAN Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek gazeteleri siverek gazetesi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şuçgad’tan Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor ŞANLIURFA HABER