MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Ekiplerin Seferber Olduğu Engelli Vatandaş Bulundu
Ekiplerin Seferber Olduğu Engelli Vatandaş Bulundu
Ekiplerin Seferber Olduğu Engelli Vatandaş Bulundu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Diyarbakır arasındaki kırsal alanda kaybolan 33 yaşındaki engelli Hakkı Polat bulundu.4 gün önce Siverek ve Diyarbakır arasındaki Akçörten mahallesinde yaşayan sağır ve dilsiz Hikmet Polat, gece saatlerinde ailesinden habersiz olarak evde ayrıldı.

4 gün önce Siverek ve Diyarbakır arasındaki Akçörten mahallesinde yaşayan sağır ve dilsiz Hikmet Polat, gece saatlerinde ailesinden habersiz olarak evde ayrıldı.
Ailesi ve yakınlarının arama çalışmasından sonuç alınmaması üzerine durum, güvenlik güçlerine bildirilmişti.
Jandarma ekipleri ve geçici köy korucularının da katılımıyla geniş bir alanda yapılan arama çalışmasına rağmen vatandaş bulunamamıştı.
Güvenlik güçlerinin arama çalışmaları sürerken sevindirici haber bugün geldi. Evine dönen engelli vatandaşın yolunu kaybettiği ve eve dönmek için uğraş verdiği öğrenildi.
Siverek Son Haber muhabiri Cuma Sarı’ya konuşan Polat’ın yakını Muhittin Başaranoğlu, “Hayatından endişe etmeye başlamıştık çünkü konuşma ve duyma engeli vardı.
Arama çalışmaları devam ederken sabaha karşı eve geldiğini gördük. Arama faaliyetlerine katılan öncelikle güvenlik güçlerine ve tüm yakınlarımıza teşekkür ediyoruz. Sağ salim evine döndüğü için sevinçliyiz.” dedi.
Öte yandan Polat’ın kayıp olduğu 4 gün boyunca hiç yemek yemediği ve dondurucu soğuğa rağmen hayatta kaldığı öğrenildi

📆 01 Mart 2019 Cuma 14:44   ·   💬 0 yorum   👀 280 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR