MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ENGELİLER DERnEK BAŞKANINDAN EKPSS UYARISI
ENGELİLER DERnEK BAŞKANINDAN EKPSS UYARISI
ENGELİLER  DERnEK BAŞKANINDAN EKPSS UYARISI

Siverek Engelliler derneği Başkanı Feridun Şenateş, EKPSS (Engelli kamu personeli) sınavına girecek olan engellileri uyardı.

 

Dernek Başkanı Şenateş, sınava girecek engellilerin son başvuru dönemine dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Son başvuru tarihinin 12 Şubat olduğunu hatırlatan Şenateş, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “24 Ocak tarihinde başlayan EKPSS başvuruları 12 Şubat tarihinde son bulacaktır

Bu süre zarfında başvurusunu yapmayan arkadaşlarımız sınava giremeyecekler ve devlet memuru olma şanslarını kaybedecekler.

EKPSS için gerekli olan evraklar ise şunlardır. 1-Diplomanın aslı veya fotokopisi, 2-Engelli raporun aslı, 3-Kimlik ve kimlik fotokopisi, 4-Engellinin bu evrakları ile Siverek Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğüne şahsen başvuruyu yapması gerekmektedir.”

Sınavın önemli olduğuna dikkat çeken Şenateş, “Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (E-KPSS) orta öğretim, lise ve ön lisans mezunu engellilerin eğitim durumları göz önünde bulundurularak yaptıkları bir sınav olup sınav sonucuna ve engel durumuna göre bireylerin kamu kurumlarında memur ya da işçi kadrolarında istihdam edilmesini sağlamaktadır.

EKPSS sınavına girmek isteyen bireylerin mutlaka engelli olmaları ve bu engelli durumlarını bir belge ile veya kurul kararı ile sınav başvurusu sürecinde sunmaları gereklidir.

Bu sınava doğuştan veya sonradan kazanılan beden, fiziki, zihin ve ruhi anlamda sorunları olan veya duygusal ve sosyal yetenekleri gelişmemiş olan bireyler girebilmektedir.

EKPSS sınavına girmek isteyen bir engellinin en az %40 engelli durumu olmalıdır. Siverek Engelliler Derneği olarak EKPSS’ye girecek olan arkadaşlarımıza başvuru sırasında sıkıntı yaşaması durumda yardımcı oluyoruz, yeter ki arkadaşlarımız derneğimize gelsin.” dedi.

📆 30 Ocak 2020 Perşembe 14:11   ·   💬 0 yorum   👀 498 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR