MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Engelliler Gecelerinde Gönüllerince Eğlendi
Engelliler Gecelerinde Gönüllerince Eğlendi
Engelliler Gecelerinde Gönüllerince Eğlendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde düzenlenen etkinlikte bir araya gelen engelliler, gönüllerince eğlendi.Siverek Belediyesi ve Siverek Engelliler Derneğince Tarihi Paşa Konağı’nda düzenlenen etkinlikte bir araya gelen engelliler ve aileleri, sıra gecesi ekibinin seslendirdiği türkülere eşlik etti.

 

Davul zurna eşliğinde halay çeken engelliler gönüllerince bir gece geçirdi. Çiğköfte ikramının yapıldığı geceye çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı.

2’si ağır 3 engelli çocuğu olan Hüsna Öge ‘yılın annesi’ seçilirken ‘yılın eğitimcisi’ Siverek Anadolu Lisesi müdürü Ali İnan seçildi. Yılın annesi ve eğitimcisine plaketleri dernek yönetimince verildi.

Her 3 çocuğunun da engelli olduğunu belirten Hüsna Öge, “Çocuklarımdan ikisi ağır engelli ve yatalak durumda. Onları bırakıp herhangi bir yere gidemiyorum.

Ne bileyim düğün olur davet olur katılmak istesem de gidemem, bırakamam onları. İçeri de onlara bağlıyım. Yine de halime şükrediyorum. Bugün yılın annesi seçildiğim için çok mutluyum.” dedi.

Düzenlenen etkinliğin amacının kutlama değil farkındalık oluşturmak olduğunu dile getiren Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş, “Öncelikle bizler çok mutluyuz.

Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü yani bugün bizim günümüz. Kendi günümüzde ailelerimiz ve engelli kardeşlerimizle sıra gecesi eşliğinde bir gece düzenledik. Ailelerimizle birlikte kendimiz çalıp kendimiz oynuyor ve söylüyoruz.

İşte bizler böyleyiz, sadece 3 Aralık’ta değil yılın 365 günü böyleyiz. Kendi aramızda çeşitli programlar ve etkinlikler düzenliyoruz.

Yılın annesi seçilmesi derneğimiz tarafından geleneksel hale getirdiğimiz bir programdır. Bu yılda seçtiğimiz annemizin evini ziyaret ettik ve çektiği zorlukları gördük. Bu gece de kendisini onurlandırmak isteyip yılın annesi seçtik.” diye konuştu.

Galeri
📆 04 Aralık 2019 Çarşamba 16:21   ·   💬 0 yorum   👀 733 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

22 EYLÜL SALI (www.siverekgazeteleri.com)
21 EYLÜL 2020 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR