MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLASİVEREK ENGELLİLER KALKINDIRMA DERNEĞİ BAŞKANIN MESAJI
ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLASİVEREK ENGELLİLER KALKINDIRMA DERNEĞİ BAŞKANIN MESAJI
ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISIYLASİVEREK ENGELLİLER KALKINDIRMA DERNEĞİ BAŞKANIN MESAJI

Karaburç;” Engelliler Haftası’nın bir kutlama değil farkındalık günleri olduğunun altını çizdi.

Siverek Engeliler kalkınma DerneğiBaşkanı Şeyhmus Karaburç,Her yıl 10-  16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası, dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında ” Engellilerin sorunlarının sürekli gündemde kalması gerektiğini ifade ederek; Engelliler Haftası’nın bir kutlama değil farkındalık günleri olduğunun altı çizdi. Karaburç açıklamasında; Siverek’te yaşayan ve Ülkemizdeki engelli vatandaşlarımız, çözüm bekleyen sosyal kültürel birçok sorunu bulunmaktadır.

 

Her yıl 10-  16 Mayıs tarihleri arasında, adına kutlama dediğimiz ancak kutlamadan çok farkındalık oluşturmak gerçek anlamda engellilerin önünde merkezi hükümet ve yerel yönetimlerce sorunların çözüm noktasına, odaklanmamız gerekiyor. İyiniyetli yapılan tüm açıklamalara saygı duyuyoruz, ancak Coronavirüs, salgınıyla birlikte sorunlarımız iki katına çıkmıştır. Dışarı çıkma imkânı bulamayan,  iyileştirme merkezlerinden faydalanmayan birçok engellinin fiziksel sorunları artmaktadır.

 

Hafta dolayısıyla yapılan, iyi niyetle yapılan açıklamaların ne yazık ki günümüz sorunlarına çözüm bulmaktan çok uzak. Biz dernek olarak, başkanlık olarak özel, bir talebimiz kimseden yok.

 

Bizim taleplerimiz engelli taleplerinin ulusal talebi içindedir. Korona virüs süresinde derneklerimizi kapalı tutuyoruz. Risk altında bulunan arkadaşlarımızı  korumak amacıyla bunu yapıyoruz hiçbir bir başkan dernek binasını özel yazıhanesi olarak kullanması bu riski iki katına çıkarır. Ben engellilerin haftasını kutlamıyorum. Farkındalık oluşturma ve sorunları çözüm bulmasını talep ediyorum” açıklamasında bulundu.

📆 15 Mayıs 2020 Cuma 12:21   ·   💬 0 yorum   👀 237 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 KASIM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR