MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ENGELLİLERLE EMPATİ KURMAK VE FARKIDANLIK ETKİNLİĞİ
ENGELLİLERLE EMPATİ KURMAK VE FARKIDANLIK ETKİNLİĞİ
ENGELLİLERLE EMPATİ KURMAK  VE FARKIDANLIK ETKİNLİĞİ

 

KIZ ÖĞRENCİLER KENDİ OKULLARINDA DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİK AYAKTA ALKIŞLANDI

 

Siverek karacadağ mesleki ve teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerinden Songül Canlıışık, Gülsüm Peltek, Safiye Nur Aymelek, Makbule Büşra Savaşçı ve Zerrin Tüysüz isimli kız öğrencilerinin engelliliğe farkındalık oluşturmak amacıyla hazırladıkları sosyal sorumluluk çalışmasını okulun konferans sabununda okul öğrencileri Siverek engelliler derneği yönetim kurulu engelli ve engellisi olan ailelerin katılımı ile gerçekleştirdi.

Programda kapsamında, bir engellinin başarı öyküsü slâyt eşliğinde anlatıldı. Engelliyim kusurlu değilim, engellileri anlatan şiirler okunuldu.

Bir annenin engelli çocuğuna yazdığı mektup, işaret dili ile sev kardeşim şarkısı okundu. Görme işitme ve bedensel engellilik ile ilgili empati çalışmaları yapıldı.

Okul müdürü Abdullah Konak yaptığı konuşmada” Engelli olmanın zorluklarını, engelliler için yapılması gereken davranışları ve devletin engellilere sağladığı haklar hakkında bir konuşma yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Programda bir konuşma yapan Siverek engelliler derneği başkanı Feridun Şenateş “ karacadağ kız meslek lisesini melek kızlarına teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti

şimdi salonda bulunan öğrencilerimiz yarının yöneticileri yarının anneleri olarak sosyal sorumluluk içinde engelliliğe duyarlı nesiller yetiştirmenizi rica ediyorum unutmayalım ki her sağlam birere engelli adayıdır”

Programın sonunda farkıdanlık etkinliğini hazırlayan beş kız öğrenciye engelliler tarafından plaket  takdim edildi.

📆 10 Nisan 2019 Çarşamba 15:48   ·   💬 0 yorum   👀 406 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 KASIM CUMA 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR