MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ESKİ SİVEREK BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR ODABAŞININ OĞLU CHP KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU
ESKİ SİVEREK BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR ODABAŞININ OĞLU CHP KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU
ESKİ SİVEREK BELEDİYE BAŞKANI ABDULKADİR ODABAŞININ  OĞLU CHP KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

 

Eski Siverek Belediye Başkanlarından Abdulkadir Odabaşı’nın oğlu, yine eski Siverek Belediye Başkanlarından Mehmet Lami Odabaşının kardeşi olan Şerdil Dara Odabaşı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  İstanbul Kadıköy Belediye Başkan adayı oldu.

Şerdil Dara Odabaşı’nın aday olması İstanbul’da yaşayan Siverekliler arasında sevinç yarattı. İstanbul Siverekliler Derneği üyelerine gönderdiği mesajda Şerdil Dara Odabaşı’nın adaylığını kutlayıp başarı mesajlarını illetiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Siverek ilçe sekreteri İbrahim Halil Yarış Şerdil Dara Odabaşı’nın CHP’den aday olmasının  yanı sıra bir Siverekli  olarak  adaylığı  tüm Sivereklileri gururlandırdığı  gibi ilçe teşkilatımızı da gururlandırıp sevindirmiştir Siverekliler  olarak  sonuna kadar   hemşerimizin yanındayız “ dedi.

1994 yılı yerel seçimlerinde merkez seçim ofisinde görev yapan, Oğuz Kaan Salıcı’nın 2011 yılında CHP İl Başkanlığı seçildiği dönemde İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği, 2015 yılında ise CHP İstanbul İl Sekreteri görevlerinde bulunan Av. Şerdil Dara Odabaşı, Kadıköy’den Belediye Başkan adayı gösterildi.

Eski Belediye Başkanlarımızdan Abdulkadir Odabaşı’nın oğlu, yine eski Siverek Belediye Başkanlarından Mehmet Lami Odabaşının kardeşi olan Şerdil Dara Odabaşı Kimdir?

Şerdil Dara Odabaşı 12 Kasım 1973’de Şanlıurfa’da doğdu.  İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2. ve 3. dönem Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı Mahmut Odabaşı’ndan başlayarak, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdi olarak, küçük yaştan itibaren siyasetin içinde yer aldı. Lise yıllarında 1989 yerel seçimleri sırasında Ankara’da SHP Emek Mahalle Temsilciliği’nde çalıştı.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek öğrenimine başladı. Örgütlenmenin gücüne inanan Odabaşı, üniversitelerde parti gençlik kollarının kurulamadığı dönemde, sosyal demokrat gençliği örgütlemek amacı ile kurulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi Temsilciliği’ni ve Genel Başkanlığı görevini yürüttü.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 3D (Dayanışma, Demokrasi, Değişim) Hareketi olarak bilinen, evrensel sosyal demokrat değerlerinin yaygınlaşması amacıyla kurulan derneğin kuruluşunda görev aldı ve Genel Sekreterlik görevini yürüttü.

1994 Yerel Seçimleri’nde merkez seçim ofisinde görev yapan Odabaşı, Oğuz Kaan Salıcı’nın 2011 yılında CHP İstanbul İl Başkanı seçildiği dönemde İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2012 yılında tekrar seçilerek, İl Başkan Vekili ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2015 yılında Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanlığı döneminde CHP İstanbul İl Sekreteri olarak görev aldı. İl yönetiminde çalıştığı farklı dönemlerde başta 2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundu.

Çoğulcu demokrasiye inanan, çağdaş ve katılımcı yönetim anlayışını savunan Odabaşı, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) üyeliği’nin yanı sıra farklı sivil örgütlerle de çalışmalar yürütüyor.

26 yıldır Kadıköy’de yaşayan, Fenerbahçe Kongre üyeliği de bulunan Şerdil Dara Odabaşı, 1999 yılında kurduğu kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

📆 28 Ocak 2019 Pazartesi 16:05   ·   💬 0 yorum   👀 2.031 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)
17 EYLÜL 2020 PERŞEMBE  (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR