MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ESKİ DEVLET BAKANIMIZ EYYÜP CENAP GÜLPINAR’I ÖLÜMÜNÜN 7. YILINDA RAHMETLE, MİNNETLE ANIYORUZ
ESKİ DEVLET BAKANIMIZ EYYÜP CENAP GÜLPINAR’I ÖLÜMÜNÜN 7. YILINDA RAHMETLE, MİNNETLE ANIYORUZ
ESKİ DEVLET BAKANIMIZ EYYÜP CENAP GÜLPINAR’I ÖLÜMÜNÜN 7. YILINDA RAHMETLE, MİNNETLE ANIYORUZ

SİVEREK KENTİNE BİRÇOK HİZMETİ OLAN DEVLET BAKANIMIZ SİVEREKLİLERİN KALBİNDE YAŞIYOR.

Siverek kentinin yetiştirdiği büyüklerimizden biri olan, hukukçu, kimliği ve çiftçiliğin yanı sıra Devlet Bakanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan vekilliği yapan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Eyyüp Cenap Gülpınar, 14 Mayıs 2012 tarihinde Ankara’da geçirdiği kalp krizi sonucu 69 yaşında vefat etmişti.

 

Aradan geçen 7 yıl içinde sevenleri bir gün bile olsun kendisini unutmadı, hep minnetle anarak yüreklerinde yaşatıyorlar.

Siverek kentine özellikle eğitim alanında, kapalı spor salonunu yapımında, halk eğitim merkezi binasının yapımında büyük emekleri olan Siverek kentine 200 yataklı devlet hastanesi gibi birçok insanı yatırımda imzası olan, Siverek kentinde yaşayan topraksız köylülerin ve yoksulların Cenap babası olan Eyyüp Cenap Gülpınar büyüğümüzün ölümünün 7 yılında Biz Siverek’te yayın yapan gazete çalışanları olarak rahmet ve minnetle anıyoruz ruhu şad, mekânı cennet olsun

EYYÜP CENAP GÜLPINAR KİMDİR?

Eyyüp Cenap Gülpınar, 10 Haziran 1943’de Şanlıurfa Siverek’te doğdu. Babasının adı Mehmet Halit, annesinin adı Sabiha’dır. Hukukçu; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest Avukatlık yaptı ve ziraat işiyle uğraştı. 18, 19, 20, 21. Dönem Şanlıurfa Milletvekili. 48. Hükümet’te Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 23. Dönem’de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili oldu. Gülpınar evli ve 4 çocuk babasıdır.Ruhu şad mekânı cennet olsun.

📆 13 Mayıs 2019 Pazartesi 14:10   ·   💬 0 yorum   👀 474 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 MAYIS 2020(www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 MAYIS 2020(www.siverekgazeteleri.com)

YAZARLAR