MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, Siyaset » FATİH ERBAKAN: AMERİKAN ŞİRKETİNE YAPILAN KIYAK ‘PAYLAŞIMDA ADALET’ İLKESİNE AYKIRIDIR!
FATİH ERBAKAN: AMERİKAN ŞİRKETİNE YAPILAN KIYAK ‘PAYLAŞIMDA ADALET’ İLKESİNE AYKIRIDIR!
FATİH ERBAKAN: AMERİKAN ŞİRKETİNE  YAPILAN KIYAK ‘PAYLAŞIMDA  ADALET’ İLKESİNE AYKIRIDIR!

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, ABD menşeili gıda firması Cargill’e yüzde 70 vergi indirimini değerlendirdi: ” Birkaç gün önce ‘Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, Amerikan Gıda Şirketi’ne yapılan bu kıyak ‘paylaşımda adalet’ ilkesine aykırıdır.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan yaptığı yazılı açıklamada; ‘Bugün ülkemizde yapılan bazı adaletsizlikler maalesef ki bu güzel ülkeyi ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’ olmaktan alıkoyuyor’ ifadesini kullanarak ABD’li gıda firması Cargill’e yapılan yüzde 70 vergi indirimini eleştirdi.
Cargill’e yapılan bu kıyak vicdanları yaraladı
Erbakan, değerlendirmesinde şunları kaydetti:
” Geçenden 12 $, geçmeyenden 30 $ alınan köprüler, son derece büyük stratejik öneme sahip “Sakarya Tank Palet Fabrikası”na 50 milyon dolar bulunamazken, tam tamına 750 milyon dolar bulunup inşa edilen ve sonrasında işletilemeyip daha açılmadan kapatılan “Ankapark” isimli lunapark, milyonlarca emeklimize bir yılda “%4 + %4” maaş zammı verilirken, aynı anda Doğalgaza bir ayda “%15 + %15” oranında yapılan zamlar ve bütün bunların üstüne, birkaç gün önce “Resmi Gazete”de yayınlanarak yürürlüğe giren, ülkemizde faaliyet gösteren meşhur bir Amerikan Gıda Şirketi’ne yapılan kıyak. Vatandaşa, küçük esnafa, KOBİ’lere gelince vergi üstüne vergi, ceza üstüne ceza; ABD menşeili gıda şirketine gelince yüzde 70 vergi indirimi, KDV ve Gümrük vergisinden muafiyet …”
Hak ve Adalet bu işin neresinde?!
‘Yeniden Refah olarak soruyoruz; hak ve adalet bu işin neresindedir?’ diyen Erbakan, “Bütün bu olaylar Ak Parti MHP Koalisyon Hükümeti’nin gelir ve nimetlerin adil bir şekilde paylaşılması, ekonomide nimet-külfet dengesinin sağlanması demek olan “paylaşımda adalet” prensibine aykırı icraatlarından birkaç tanesidir. ‘Efendim bu yabancı şirketler istihdam sağlıyor, ülke ekonomisine katkı sağlıyor.’ diyebilirsiniz ama Türkiye genelindeki milyonlarca KOBİ’lerimiz ve küçük esnafımız da istihdam sağlıyor ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor.” şeklinde konuştu.
‘Anadolu’daki küçük esnafa ve işverene fedakarlık yapılmalı’
‘Bir fedakarlık yapılacaksa, bu fedakarlık Anadolu’daki milyonlarca küçük esnaf ve işverene yapılmalı’ diyen Erbakan, İçinde bulunduğumuz zor günlerde “Milli Dayanışma Kampanyası”yla milletimizin zekat ve sadakalarının toplanmaya çalışıldığı salgın döneminde Hükümet bir Amerikan şirketi için bu fedakarlığı nasıl yapıyor ?’ sözleriyle yapılan bu icraati eleştirdi.

📆 03 Mayıs 2020 Pazar 16:08   ·   💬 0 yorum   👀 601 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Urfa Haber SİVEREK HABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu ŞANLIURFA GAZETESİ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler BAŞKAN YILDIZ siverek gazeteleri Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek hedef gazetesi SİVEREKHABER AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü FATİH ERBAKAN Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor siverek gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu ŞANLIURFAHABER gazete siverek Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti SİVEREKGAZETELERİ Şuçgad’tan siverek gazete ŞANLIURFA HABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK