MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » FIRINCI ESNAFINDAN MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’YE DESTEK
FIRINCI ESNAFINDAN MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’YE DESTEK
FIRINCI ESNAFINDAN MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’YE DESTEK

10 yıldır Askıda ekmek geleneğini sürdürüyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir fırıncı esnafı 10 yıldır sürdürdüğü askıda ekmek geleneğiyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye destek çağrısında bulundu.

Askıda ekmek Kampanyasına destek çağrısı yapan Fırıncı Esnafı Mahmut Yağan, ailelerin ekmek ihtiyaçları karşılanırken bazı ailelerinde gıda ihtiyaçlarını karşılıyor.

İlçenin Ofis mahallesinde 10 yıldır fırın işleten Mahmut Yağan (35), askıda ekmek geleneğine devam ettiğini belirterek şunları söyledi.’’özellikle yetim ve kimsesizlerin ihtiyaçları mahallenin de destekleriyle ailelere bir nebzede fayda sağlıyoruz, 10 yılımıza adım attık askıda ekmek uygulamamıza Allah kısmet ederse devam ediyoruz. Bu uygulamayı Antalya’da çalıştığım fırında gördüm gelip memleketimde işyeri açtıktan sonra başladım, bu uygulamayı ömrüm yettiğince sürdüreceğim’’dedi.

-MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye destek çağrısı

Askıda ekmek geleneğinin tartışmasında kendine pay çıkarmak isteyenlere karşı MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’ye destek verdiğini belirten Fırıncı ustası Yağan şunları söyledi.’’günümüzde askıda ekmeği eleştirenler hayrın ne olduğunu bilmediği için eleştirmeleri normaldir biz gönlümüzden gelen ve insanlarımıza destek olmak için bu geleneği sürdürüyoruz. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye başlattığı askıda ekmek kampanyasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum, buradan tüm siyasi parti temsilcilerine ve tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum, bu uygulama parti gözetmeyen ve bire bir insanlık namına yapılan bir kampanyadır herkesin destek vermesini temenni ediyorum’’dedi.

-Muhtaç ailelerin umudu oldu

10 yıldır fırın işleten Yağan, yaşadıklarını şöyle anlattı.’’işyerini açmadan önce çırak olarak birçok fırında işçilik yaptım ailemin desteğiyle işyerimi çok şükür açabildim, askıda ekmek fikrini geliştirip fırının önüne bir askı yapıp oraya ekmekleri bırakmaya başladım. İhtiyaç sahibi aileler bize danışmadan sorgulamadan ekmek ihtiyacını askıda ekmekle karşılıyor, askıda ekmek geleneğini 10 yıldır işyerimde devam ettiriyorum’’

-Mahalle sakinleri uygulamamıza destek verdi

Askıda ekmek geleneğine vatandaşlarında destek sunduğunu söyleyen Mahmut Yağan,’’işyeri önünde bulunan askıda ekmek uygulamasına müşterilerimiz ve mahalle sakinleri de destek vermeye başladı, şuan bu uygulamaya ilçede bulunan 5 fırıncı esnafı da katıldı, bize destek veren işyerinde uygulamaya başlayan meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyorum, Bu duyarlılığı tüm esnaflarımızdan bekliyorum.” diye konuştu.

-Salgınla mücadele de askıda ekmeği 3 katına çıkardık

Yağan, Kovid-19 sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere daha çok destek sunduklarını belirterek “ülkemiz salgınla mücadeleye başladığı dönemde bizde fırınımızda işine gidemeyen ailelerimize 3 ay gibi bir süre askıda ekmek uygulamasından faydalandırdık. Elimden geldiğince askıda ekmek geleneğini sürdürmeyi devam ettireceğim.’’

-Mahalle sakinlerinden fırıncı esnafına teşekkür

Mahalle sakinlerinden Serhat Ösge ise uygulamadan dolayı teşekkür ederek şunları kaydetti: “ben bu mahallede yaklaşık 5 yıldır ikamet ediyorum, mahallemizin fırını askıda ekmek uygulamasını sürdürmeye devam ediyor. Bizde mahalleliler olarak fırıncı esnafımıza elimizden geldiğince destek veriyoruz. Mahmut kardeşimizin bu denli düşünceli bir olması bizleri her zaman kendine hayran bırakıyor, inşallah bizde daha fazla destek vererek hayrımızı böyle yapmış oluruz’’dedi.

 

Galeri
📆 23 Ekim 2020 Cuma 13:48   ·   💬 0 yorum   👀 1.078 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 22 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek hedef gazetesi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler ŞANLIURFA GAZETESİ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFAHABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti SİVEREK HABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN YILDIZ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazetesi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor siverek gazeteleri siverek gazete SİVEREKHABER Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Urfa Haber SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu gazete siverek Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! FATİH ERBAKAN Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Şuçgad’tan ŞANLIURFA HABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret