FIRINCI ESNAFINDAN MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’YE DESTEK – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet » FIRINCI ESNAFINDAN MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’YE DESTEK
FIRINCI ESNAFINDAN MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’YE DESTEK
FIRINCI ESNAFINDAN MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’YE DESTEK

10 yıldır Askıda ekmek geleneğini sürdürüyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir fırıncı esnafı 10 yıldır sürdürdüğü askıda ekmek geleneğiyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye destek çağrısında bulundu.

Askıda ekmek Kampanyasına destek çağrısı yapan Fırıncı Esnafı Mahmut Yağan, ailelerin ekmek ihtiyaçları karşılanırken bazı ailelerinde gıda ihtiyaçlarını karşılıyor.

İlçenin Ofis mahallesinde 10 yıldır fırın işleten Mahmut Yağan (35), askıda ekmek geleneğine devam ettiğini belirterek şunları söyledi.’’özellikle yetim ve kimsesizlerin ihtiyaçları mahallenin de destekleriyle ailelere bir nebzede fayda sağlıyoruz, 10 yılımıza adım attık askıda ekmek uygulamamıza Allah kısmet ederse devam ediyoruz. Bu uygulamayı Antalya’da çalıştığım fırında gördüm gelip memleketimde işyeri açtıktan sonra başladım, bu uygulamayı ömrüm yettiğince sürdüreceğim’’dedi.

-MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye destek çağrısı

Askıda ekmek geleneğinin tartışmasında kendine pay çıkarmak isteyenlere karşı MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’ye destek verdiğini belirten Fırıncı ustası Yağan şunları söyledi.’’günümüzde askıda ekmeği eleştirenler hayrın ne olduğunu bilmediği için eleştirmeleri normaldir biz gönlümüzden gelen ve insanlarımıza destek olmak için bu geleneği sürdürüyoruz. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye başlattığı askıda ekmek kampanyasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum, buradan tüm siyasi parti temsilcilerine ve tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum, bu uygulama parti gözetmeyen ve bire bir insanlık namına yapılan bir kampanyadır herkesin destek vermesini temenni ediyorum’’dedi.

-Muhtaç ailelerin umudu oldu

10 yıldır fırın işleten Yağan, yaşadıklarını şöyle anlattı.’’işyerini açmadan önce çırak olarak birçok fırında işçilik yaptım ailemin desteğiyle işyerimi çok şükür açabildim, askıda ekmek fikrini geliştirip fırının önüne bir askı yapıp oraya ekmekleri bırakmaya başladım. İhtiyaç sahibi aileler bize danışmadan sorgulamadan ekmek ihtiyacını askıda ekmekle karşılıyor, askıda ekmek geleneğini 10 yıldır işyerimde devam ettiriyorum’’

-Mahalle sakinleri uygulamamıza destek verdi

Askıda ekmek geleneğine vatandaşlarında destek sunduğunu söyleyen Mahmut Yağan,’’işyeri önünde bulunan askıda ekmek uygulamasına müşterilerimiz ve mahalle sakinleri de destek vermeye başladı, şuan bu uygulamaya ilçede bulunan 5 fırıncı esnafı da katıldı, bize destek veren işyerinde uygulamaya başlayan meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyorum, Bu duyarlılığı tüm esnaflarımızdan bekliyorum.” diye konuştu.

-Salgınla mücadele de askıda ekmeği 3 katına çıkardık

Yağan, Kovid-19 sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere daha çok destek sunduklarını belirterek “ülkemiz salgınla mücadeleye başladığı dönemde bizde fırınımızda işine gidemeyen ailelerimize 3 ay gibi bir süre askıda ekmek uygulamasından faydalandırdık. Elimden geldiğince askıda ekmek geleneğini sürdürmeyi devam ettireceğim.’’

-Mahalle sakinlerinden fırıncı esnafına teşekkür

Mahalle sakinlerinden Serhat Ösge ise uygulamadan dolayı teşekkür ederek şunları kaydetti: “ben bu mahallede yaklaşık 5 yıldır ikamet ediyorum, mahallemizin fırını askıda ekmek uygulamasını sürdürmeye devam ediyor. Bizde mahalleliler olarak fırıncı esnafımıza elimizden geldiğince destek veriyoruz. Mahmut kardeşimizin bu denli düşünceli bir olması bizleri her zaman kendine hayran bırakıyor, inşallah bizde daha fazla destek vererek hayrımızı böyle yapmış oluruz’’dedi.

 

Galeri
📆 23 Ekim 2020 Cuma 13:48   ·   💬 0 yorum   👀 1.433 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 28 Ocak 2023 Cumartesi (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 27 Ocak 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR