MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor
Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor
Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor

Siverek Belediyesince sanat, eğitim ve diğer alanlarda verilen kurslar, gençler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi (HEM) iş birliğiyle tarihi Terziler Evi’nde açılan keman, çello, piyano, gitar ve viyola gibi kurslarda birçok enstrümanla eğitim veriliyor.

Daha çok gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kurslarda 43 öğrenci eğitim alırken geleceğin sanatçıları bu kurslarda yetişiyor. Kurslara katılan gençler bir yandan farklı müzik aletlerini kullanmayı öğrenirken diğer yandan eğlenceli bir ortamda güzel dostluklar kurma fırsatı yakalıyor.

Kursiyerlerin aldıkları eğitimlerin ardından güzel sanatlar liseleri ve güzel sanatlar fakültelerinde uygulanan yetenek sınavlarına katılmaları hedefleniyor.

Devam eden pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçtiklerini ve özellikle gençlerin sosyal alanlarının kısıtlı olduğunu dile getiren Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abdulkadir Yavuz, “Gençler geleceğimizin teminatıdır düsturuyla hareket ederek gençleri önemsediğimizi gösteriyoruz. Belediye başkanımız Ayşe Çakmak’ın da talimatıyla gençlerimize hitap eden, gençlerimize yönelik kurslara ağırlık veriyoruz. Bu kurslara katılan gençlerimizin, yavrularımızın mutluluklarını görmek bizleri işimizi daha iyi yapmak noktasında ayrıca motive ediyor.” diye konuştu.

Yavuz, koronavirüs süreci nedeniyle kurslarda tüm tedbirlerin alındığını da ifade etti.

Farklı enstrümanlarla gençleri yetenek sınavlarına hazırladıklarını belirten kurs öğretmeni Ayşe Abikoğlu, “Daha bilinçli bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz. Aslında tam olarak yapmak istediğimiz sanatçı kimliğini ortaya çıkarmaktır ki çok yetenekli öğrencilerimiz var. Emeğimizin karşılığını alabildiğimiz, verdiğimizi alabildiğimiz öğrencilerimiz var. Çok farklı enstrümanlarla eğitimler veriyoruz ancak temel hedefimiz güzel sanatlar lisesi yada devlet konservatuvarı gibi alanlarda öğrenci yetiştirmektir. Gelen kursiyerleri bu şekilde değerlendiriyoruz. Hangi müzik aletine eğilimi varsa hangi konuda daha çok yetenekliyse bizde o yönde eğitim veriyoruz. Müzik ruhun gıdasıdır derler ve müzikle ilgilenmek bambaşka bir duygudur. Kısaca biz kurslarımızda geleceğin sanatçılarını yetiştiriyoruz diyebiliriz.”  dedi.

 

Galeri
📆 11 Şubat 2021 Perşembe 13:15   ·   💬 0 yorum   👀 872 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 ŞUBAT 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 ŞUBAT 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret siverek ŞANLIURFA GAZETESİ Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti SİVEREK HABER BAŞKAN YILDIZ Fatih Erbakan: Milli Uzay Çalışmalarını Destekliyoruz Ancak Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek gazeteleri Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Siverekli İşçileri Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı: 11 Yaralı Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor siverek gazete Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREKGAZETELERİ gazete siverek Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek hedef gazetesi Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFAHABER siverek gazetesi Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ŞANLIURFA HABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKHABER Şuçgad’tan Ak Parti Siverek Kadın Kollarından Kaymakam Ongu'ya Ziyaret Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti