MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, güncel, Manşet » GÖNÜLLÜ GENÇLER MASKE DAĞITIP UYARIDA BULUNDU
GÖNÜLLÜ GENÇLER MASKE DAĞITIP UYARIDA BULUNDU
GÖNÜLLÜ GENÇLER MASKE DAĞITIP UYARIDA BULUNDU

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup gönüllü genç, kent merkezinde maske dağıtıp vatandaşları koronavirüs tehlikesine karşı uyardı.

 

Eyyüp Cenap Gülpınar Genç Merkezine bağlı yaklaşık 20 kişilik genç grubu, kaymakamlıkça temin edilen maskeleri vatandaşların yoğun olarak kullandığı caddelerde dağıttı.

 

Devam eden koronavirüs tehlikesine karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyaran gençler, maske, sosyal mesafe ve hijyenin önemini anlattı.

 

Kaymakamlık yetkililerinin katıldığı organizasyonda yayımlanan genelge hakkında da bilgilendirme yapıldı.

 

Koronavirüs hastalığının artarak devam ettiğini dile getiren Medine Şeker, uyarı ve dağıtıma gönüllü olarak katıldığını söyledi.

 

Sağlık Bakanlığınca belirtilen kurallara uyulması durumunda hastalığın azalacağına inandığını söyleyen Şeker, “Zaman içerisinde maske, mesafe ve hijyen konusunun ne kadar önemli olduğunu anladık. Özellikle maskenin hastalığın bulaşmasına engel olduğuna dair ciddi araştırmalar var. Bizde bugün gönüllü arkadaşlarımızla birlikte maske dağıtıp insanlarımızın kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunduk.” dedi.

Gençlere duyarlılıklarından ötürü teşekkür eden kaymakamlık yetkilileri, vatandaşları kurallara uymaları konusundaki uyarılarını yeniledi.

 

Galeri
📆 13 Kasım 2020 Cuma 11:40   ·   💬 0 yorum   👀 1.368 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 KASIM CUMA 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR